Snapmaker na stałe zadomowił się wśród bestsellerów i ulubieńców Botland. Kasowy sukces Kickstartera nie zmienił niczego – producent wcale się nie rozleniwił, nie osiadł na laurach i wciąż zapewnia nowe materiały tutorialowe.
Snapmaker i filamenty
Wielu z nas zastanawiało się, dlaczego czasami do druku 3D wybór filamentu PETG zwycięża na rzecz popularnych filamentów PLA lub filamentów ABS. Jeżeli śledzicie nowinki ze świata druku 3D, to w ostatnim tutorialu Snapmaker Academy znalazło się właśnie takie porównanie filamentowych różnic. Tym razem studio bierze na warsztat filament PETG, stawiając go w jednym szeregu obok dwóch pozostałych materiałów i przeprowadza nas przez etapy perfekcyjnego dostosowywania ustawień.
PETG łączy w sobie łatwość użycia PLA i trwałość ABS.
W całkiem fajnym demo zobaczymy napis LED “Snapmaker” z użyciem Snapmaker 2.0 3D – a jakże.
Atuty PETG
- minimalny skurcz i odkształcenia
- brak nieprzyjemnej woni podczas drukowania
- doskonałe przyleganie warstw
- gładko się rozprowadza
- błyszczące wykończenie powierzchni
- szeroka gama kolorów
Snapmaker to małe centrum artystycznego rzemiosła
Autorzy korzystają z oprogramowania Snapmaker Luban i Fusion360. Jakiś czas temu przygotowaliśmy dla Was kurs projektowania 3D – jest w całości darmowy. Poniżej pierwsza lekcja na naszym kanale YouTube, a pokonując stopniowo kolejne nauczycie się operować z plikami i modelami dla drukarek 3D iście po mistrzowsku.
Możemy rozpocząć przygodę w aż trzech dziedzinach, a wszystkie spośród modeli Snapmakera 2.0 to urządzenia 3 w 1 różniące się rozmiarem pola roboczego. W skrócie: wystarczy do tego jedno kompaktowe urządzenie. Dlaczego 3 w 1? Możemy bowiem drukować w 3D, zająć się frezem CNC albo grawerem przy użyciu lasera. Żadnego dokupowania modułów.
Drukowanie Snapmaker ABS
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.