Kategorie

Czym jest Raspberry Pi ?


Raspberry Pi, czyli komputer mniejszy od karty kredytowej, stał się prawdziwym hitem! Najnowsza trzecia generacja słynnej Malinki - Raspberry Pi 3 Model B to minikomputer o mocy wystarczającej do zastosowań desktopowych. Dzięki zintegrowanemu układowi Wi-Fi i Bluetooth nie jest już konieczne dokupywanie modułów łączności bezprzewodowej na USB.


Właściwości Raspberry Pi 3


Na płytce o wymiarach 85,6×56×21 mm znajduje się nowa jednostka centralna - układ SoC Broadcom BCM 2837, z czterema 64-bitowymi rdzeniami ARM Cortex-A53, z taktowaniem 1,2 GHz. Najnowsze Raspberry jest wyposażone w zintegrowany układem graficzny, Videocore 4, taktowany szybciej – zegarem 400 MHz.
Do tego minikomputer posiada wbudowane 1 GB pamięci RAM LPDDR2 taktowanej 900 MHz, oraz układ radiowy Broadcom BCM43438, który zapewnia jednopasmowe (2,4 GHz) Wi-Fi 802.11n oraz Bluetooth 4.1/LE. Płytka jest również wyposażona w kontroler USB/Fast Ethernetu (100 Mbit/s) SMSC LAN951 oraz cztery porty USB 2.0. Posiada niezwykle przydatne do zastosowań desktopowych duże wyjście HDMI oraz wyjście audio-wideo minijack. Standardowo minikomputer wyposażony jest w złącze kamery CSI, szeregowy interfejs dla wyświetlacza DSI, złącze zasilania microUSB. Wyposażona jest oczywiście w 40-pinowe złącze GPIO, dzięki którym Malina stała się tak popularna dla celów związanych z elektroniką i sterowaniem. Pamięcią masową jest karta microSD, którą trzeba dokupić.

Raspberry Pi 3 model B WiFi Bluetooth 1GB RAM 1,2GHz


Dodatki do Raspberry PI 3


Raspberry może być wyposażona w użyteczną obudowę dostępną w kilku kolorach. Dostępne są również dedykowane akcesoria: kamerka o rozdzielczości HD(1080p), dotykowy ekran pojemnościowy oraz wiele czujników wspierających projekty edukacyjne.


Dlaczego warto kupić Raspberry PI 3


Raspberry daje nam możliwość pracowania w najnowszej wersji oprogramowania Raspbian , ale poprzez instalator NOOBS możliwe jest zainstalowanie dwóch innych systemów operacyjnych: OSMC_Pi2 ( proste w użyciu centrum multimedialne) oraz Windows 10 IoT Core (dla użytkowników przyzwyczajonych do środowiska Microsoftu).


Raspberry Pi 3 model B można kupić w naszym sklepie już za 189 złotych.Na tę chwilę żaden konkurent nie dorównuje Raspberry Pi 3 pod względem dostępnej społeczności, dokumentacji oraz oprogramowania. A darmowa licencja na Mathematikę może zachęcić do kupna niejednego ucznia lub studenta.