Kategorie

Alkomaty

Alkomat jest niezwykle przydatnym urządzeniem wykorzystywanym nie tylko przez zawodowych kierowców, ale również przez osoby, które sporadycznie siadają za kółko. Bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego jest bardzo ważne, dlatego w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór modeli charakteryzujących się wysoką jakością wykonania, precyzyjnym pomiarem stężenia alkoholu i kompaktowymi rozmiarami zapewniającymi pełną mobilność. Niestety nie zawsze mamy możliwość skorzystania ze stacjonarnego urządzenia na komisariacie, dlatego tym bardziej przenośny alkomat samochodowy jest nieoceniony nie tylko podczas wyjazdów, ale także na co dzień.

Alkomaty jednorazowe i półprzewodnikowe

W sklepie Botland znajdziesz wszystkie najpopularniejsze modele dostępne na rynku. Dla oszczędnych kierowców, którzy planują korzystać z tego typu produktów wyłącznie sporadycznie, oferujemy alkomaty jednorazowe, które wyróżniają się technologią red-ox zapewniającą precyzyjne pomiary w praktycznie każdych warunkach. Ponadto zastosowanie czytelnej skali umożliwia szybki odczyt stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Jedną z największych zalet tego typu produktów są niewielkie rozmiary, dzięki czemu alkomat z powodzeniem zmieści się w kieszeni marynarki lub małej torebce. W naszej ofercie znajdziesz również urządzenia półprzewodnikowe charakteryzujące się niezwykle niezwykle dokładnym pomiarem oraz szeroką skalą. Krótki czas reakcji w połączeniu z szybkim przygotowaniem alkomatu do pierwszej próby sprawiają, że tego typu modele cechują się bardzo komfortowym użytkowaniem. Ponadto dodatkowe zabezpieczenia w postaci dźwięku ostrzegawczego informującego użytkownika nie tylko o błędnej próbie, ale również o zbyt wysokiej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz niskim napięciu, jeszcze bardziej uwiarygodniają wyniki testu. Co więcej, czytelny wyświetlacz umożliwia szybkie odczytanie rezultatu, a dołączony pokrowiec ułatwia przechowywanie urządzenia.

Alkomaty elektrochemiczne

W naszym asortymencie znajdziesz również modele pracujące w technologii elektrochemicznej. Oferujemy alkomaty charakteryzujące się bardzo szerokim zakresem pomiaru, wynoszącym od 0 do 4 ‰. Ponadto do zestawu dołączone są wymienne ustniki umożliwiające higieniczne korzystanie z urządzenia przez kilka osób. Modele elektroniczne są zasilane wydajnymi bateriami, zapewniającymi stabilną pracę sprzętu przez długi okres. W sklepie Botland znajdziesz alkomat samochodowy wyposażony w platynowy sensor zapewniający jeszcze bardziej precyzyjne wyniki w szerokim zakresie temperatury roboczej.

Dodatkowa funkcjonalność

W tej kategorii znajdziesz modele, które zapamiętują ostatnie 10, a nawet 20 pomiarów, dzięki czemu użytkownik może w łatwy sposób sprawdzić historię mierzenia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Zarówno alkomaty półprzewodnikowe, jak elektromechaniczne wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu są niezwykle dyskretne i nie rzucają się w oczy. Ponadto każdy alkomat ma instrukcję obsługi, z którą należy się zapoznać przed pierwszym użyciem, aby pomiar był wykonywany w prawidłowy sposób.