Kategorie

Lista produktów producenta: SparkFun

SparkFun Electronics to amerykańskie przedsiębiorstwo, które zostało założone w 2003 roku w Niwot w stanie Kolorado. Producent oferuje głównie gotowe układy elektroniczne i rozszerzenia do mikrokontrolerów oraz minikomputerów, a także czytniki RFID, przewody, czujniki i inne elementy przydatne w tworzeniu projektów elektronicznych, robotycznych i z dziedziny automatyki. Wszystkie artykuły od SparkFun to tak zwany open source hardware - projekty nie są chronione prawami patentowymi, dzięki czemu użytkownicy mogą dowolnie modyfikować, rozwijać i ulepszać produkty tej firmy.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Elektronika ze SparkFun

SparkFun specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technicznie artykułów elektronicznych, między innymi mikrokontrolerów, nakładek do płytek rozwojowych, produktów IoT, zestawów robotycznych czy elementów do produkcji inteligentnych ubrań. Firma oferuje również szeroki wybór podstawowych części elektronicznych, czujników i narzędzi.

Idea open source hardware

Wszystkie produkty SparkFun wyposażone są w tak zwaną licencję open source. Oznacza to, że każdy (zarówno użytkownicy, jak i inne firmy) może dowolnie modyfikować projekty urządzeń i produkować je, a nawet sprzedawać. Dzięki temu społeczność klientów SparkFun pomaga twórcom rozwijać obecne rozwiązania i wymyślać nowe, a produkty są stale udoskonalane.

Jakie produkty SparkFun znajdziesz na stronie Botland?

W naszym sklepie znajdziesz niemal 500 pozycji tej marki! Oferujemy między innymi moduły rozszerzeń kompatybilne z popularnymi płytkami (w tym Arduino, BBC Micro:bit, ESP32 czy Raspberry Pi), a także szeroki wybór czujników, przycisków, przewodów, wyświetlaczy i innych elementów elektronicznych. Dostępne są również moduły RFID oraz części do tworzenia inteligentnych ubrań. W naszym asortymencie znajdziesz też zestawy do budowy robotów lub komplety z płytkami rozwojowymi z serii SparkFun Inventor’s Kit, a także bardziej skomplikowane urządzenia elektroniczne, jak kieszonkowa kamera termowizyjna z dotykowym ekranem, instrument do badania fal radiowych, moduł komunikacji satelitarnej czy termometr na podczerwień.