Kategorie

Husarion ROSbot

Roboty edukacyjne zdobywają coraz większą popularność w szkołach i domach. Husarion ROSbot jest doskonałym przykładem takiej elastycznej platformy edukacyjnej. Platforma ta pozwala na wykorzystanie nowoczesnego kontrolera Core2-ROS do budowy programowalnych robotów. Urządzenia te mogą być wykorzystywane jako platformy edukacyjne, ale także jako podstawa do budowy zautomatyzowanych, robotycznych aplikacji, takich jak pojazdy inspekcyjne czy serwisowe, a także specjalne platformy do teleobecności.

Filtrowanie

Podwozie - typ:
Podwozie - ilość kół:
Producenci
Podwozie + napęd:
Podwozie + sterownik:

Nowoczesna platforma robotyczna o uniwersalnych zastosowaniach

Husarion-ROSbot to elastyczna platforma składająca się z dedykowanego podwozia - dwu- lub czterokołowego - oraz kontrolera Core2-ROS, opartego o wydajny mikrokontroler z rdzeniem ARM - STM32F4.

Elastyczny kontroler Core2-ROS o szerokich możliwościach

Kontroler Core2-ROS, będący sercem zestawów Husarion ROSbot jest elastyczną platformą do konstrukcji robotów z systemem operacyjnym Robot Operating System (ROS). W module zintegrowano popularne w robotyce interfejsy, ułatwiając zbudowanie własnego robota bez dodatkowych modułów. Kontroler zintegrowany w Husarion ROSbot zapewnia:

4 x sterownik silnika DC z wbudowanym mostkiem H,

4 x interfejs enkoderów kwadraturowych,

6 x sterownik serwomotora z wbudowaną przetwornicą DC/DC,

Dużą ilość interfejsów ogólnego przeznaczenia:

42 x GPIO,

4 x UART,

3 x I2C,

1 x SPI,

1 x CAN,

13 x ADC,

8 x zewnętrzne przerwanie.

hFramework - otwarty framework oparty na systemie czasu rzeczywistego, do optymalnej obsługi peryferiów z prostym API napisanym w C++ 11 dla uproszczenia tworzenia własnych aplikacji,

Warstwa abstrakcji zapewniająca kompatybilność hFramework z ekosystemem Arduino,

Potężny STM32F4 taktowany zegarem 168 MHz, z 192 KB RAM i 1 MB Flash, pracujący pod opieką sytsemu czasu rzeczywistego.

Interfejs do podłączenia komputera jednopłytkowego ASUS TinkerBoard, RaspberryPi 3 lub UpBoard), na którym pracuje dedykowany Husarion Linux z preinstalowanym systemem ROS i wsparciem dla komunikacji poprzez Wi-Fi i Ethernet.

Zintegrowany system do teleobecności

Teleobecność to najnowszy trend w zakresie systemów komunikacji. Jest to zbiór technologii, mających za zadanie sprawić wrażenie, że dana osoba faktycznie przebywająca w określonym miejscu jest obecna w innym. Duży nacisk kładzie się na sprawienie wrażenia, że przenosimy się w odległe miejsce bez zmiany lokalizacji. Husarion ROSbot pozwala na zestawienie tego rodzaju platformy. Mechaniczne opiera się ona na dwukołowym robocie balansującym, wykorzystującym sterownik Core2-ROS. Na robocie tym zainstalować można tablet, który zapewnia kontakt ze światem - wyświetlanie obrazu i przekazywanie obrazu z kamery. Ruchami robota steruje się z pomocą specjalnej strony internetowej.

Łatwa konfiguracja robota

Konfiguracja Husarion ROSbot jest niezwykle prosta. Kontroler tego robota może być programowany przy pomocy środowiska Arduino, własnego oprogramowania na Husarion Linux lub poprzez komunikację z API hFramework. Dzięki tak szerokim możliwościom, programowanie Husarion ROSbota nie jest problemem zaróni dla początkującego programisty-robotyka, jak i zaawansowanego dewelopera znającego niuanse programowania aplikacji pracujących na systemach czasu rzeczywistego.