Kategorie

MakeBlock - roboty i zestawy

Makeblock to chińska marka, której główną działalność stanowi, projektowanie tworzenie i popularyzowanie rozwiązań wykorzystywanych w edukacji STEAM. W ofercie firmy można znaleźć szeroki wybór produktów dla każdej grupy wiekowej, od dzieci na etapie przedszkolnym aż do osób dorosłych. Asortyment Makeblock obejmuje między innymi takie pozycje, jak roboty edukacyjne, akcesoria do robotów, elementy konstrukcyjne, komponenty elektroniczne i wiele innych. Dzięki przemyślanym projektom propozycje tej marki charakteryzują się wyjątkowo łatwym i intuicyjnym montażem, co pozwala w pełni skupić się na kreatywnym aspekcie budowania urządzeń elektronicznych. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór robotów i zestawów Makeblock w bardzo atrakcyjnych cenach. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą akcesoriów tej marki oraz z pozostałym asortymentem naszego sklepu.

Filtrowanie

Podwozie - typ:
Podwozie - ilość kół:
Producenci
Podwozie + napęd:
Podwozie + sterownik:

Makeblock - zabawa, nauka i innowacja

Marka Makeblock została założona w 2013 roku przez młodego, chińskiego inżyniera i wynalazcę, Jasena Wanga. Głównym celem założyciela było stworzenie systemu do konstruowania własnych urządzeń i wynalazków, który byłby jednocześnie kompleksowy (pełna dostępność części fizycznych i oprogramowania oraz fachowa, kompetentna obsługa klienta) i intuicyjny, by jak najwięcej osób mogło zrealizować swoje pomysły na własne projekty. Obecnie Makeblock jest liderem na rynku produktów wspierających edukację STEAM, a rozwiązania tej marki są wykorzystywane w ponad 25 tysiącach szkół na całym świecie.

Makeblock i edukacja STEAM

Edukacja STEAM (akronim od angielskiego Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) to koncepcja, według której w procesie nauczania należy szczególny nacisk położyć na poznawanie przedmiotów ścisłych i zasad logicznego rozumowania, ale także rozwój kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania napotykanych problemów oraz pracę w grupie. Obecnie zasady STEAM są wykorzystywane podczas nauki w wielu szkołach na całym świecie, a także w edukacji osób dorosłych. Makeblock to marka, która aktywnie wspiera koncepcję STEAM, tworząc specjalne produkty i software oraz organizując warsztaty dla dzieci i szkolenia dla nauczycieli.

Roboty i zestawy Makeblock

W tej kategorii znajdziesz duży wybór robotów edukacyjnych marki Makeblock. Oferujemy urządzenia przeznaczone do wykorzystania na każdym etapie edukacji dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych maluchów (od ukończenia czwartego roku życia) znakomitą pomocą w nauce i świetną rozrywką będzie sympatyczny robot-panda mTiny. Ma on formę słodkiego i przyjaznego zwierzątka, co z pewnością spodoba się dzieciom i zachęci je do wspólnego wykonywania zadań. Robot potrafi wyrażać ponad dziesięć emocji i wydaje blisko trzysta odgłosów, dzięki czemu można komunikować się z nim jak z żywym stworzeniem. Nauka z mTiny nie wymaga użycia komputera ani ekranu, a jedynie skorzystania z interaktywnej mapy i kontrolera w kształcie pisaka, które są dołączone do zestawu. Oferujemy też mTiny w zestawach przeznaczonych do wykorzystania w pracowni programistycznej (cztery roboty oraz pomoce edukacyjne i materiały dla nauczyciela). Dla najmłodszych użytkowników znakomicie nadaje się także Makeblock Codey Rocky, który uczy programowania w językach Scratch i Python. W tym dziale znajdziesz także bestsellerowe roboty mBot-S i mBot Ranger, które rewelacyjnie sprawdzą się w nauce programowania dla uczniów na etapie szkoły podstawowej i średniej. Obydwie pozycje dają wiele możliwości rozszerzenia ich funkcji przy pomocy dedykowanych zestawów i akcesoriów, a także są kompatybilne z Arduino i Scratch. Natomiast potrzebom najbardziej wymagających użytkowników z pewnością sprosta Ultimate Robot Kit 2.0, który jest najbardziej rozbudowanym zestawem od Makeblock i umożliwia stworzenie ponad dziesięciu różnych konstrukcji, takich jak skaner 3D, wózek na podwoziu gąsienicowym czy robot balansujący. Ten zestaw również jest kompatybilny ze środowiskami programowania Arduino i Scratch, a jego sterowanie może odbywać się nie tylko za pomocą komputera, ale również urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS.

Rozszerzenia do robotów

W tej kategorii oferujemy również szeroki wybór rozszerzeń do robotów Makeblock. Znajdziesz tu między innymi robotyczne chwytaki do robotów mBot Ranger i mBot Ultimate, a także wiele zestawów przeznaczonych do wykorzystania z klasycznym mBotem, w tym “Światło i dźwięk”, “Serwo i elementy mechaniczne” czy wyświetlacz LED “Matrix”. Dzięki tym propozycjom będziesz mógł rozszerzyć działanie swoich robotów od Makeblock o dodatkowe funkcje oraz budować nowe, intrygujące projekty. Będziesz mógł także lepiej poznać funkcjonowanie takich elementów elektronicznych i mechanicznych jak silniki, serwa, czujniki czy diody. Jeżeli jesteś fanem Makeblock i pragniesz budować jeszcze ciekawsze urządzenia oparte o produkty tej marki, koniecznie zajrzyj do działu z akcesoriami, w którym znajdziesz rozszerzenia, dodatki i części zapasowe Makeblock w najbardziej atrakcyjnych cenach.