Kategorie

Moduły i zestawy Raspberry Pi Zero

Raspberry Pi zostało stworzone z myślą o edukacji i nauce podstaw komputeryzacji oraz automatyki. Jego premiera miała miejsce w 2012 roku i do tej pory platforma zyskała rzeszę wiernych i zadowolonych klientów, którzy opierają na mocy obliczeniowej tego minikomputera bardzo zaawansowane projekty. Mamy zaszczyt przedstawić w tej kategorii Raspberry Pi Zero, które oferuje jeszcze więcej możliwości!

Raspberry Zero – różnice, cena zastosowanie

Nie każdy projekt potrzebuje ogromnej mocy obliczeniowej i dużej ilości funkcji, portów, złącz i dodatków. Warto w takich sytuacji sięgnąć po zestawy Raspberry Pi Zero. Ich rozmiary w porównaniu do klasycznych wersji (np. Raspberry Pi 3) są dużo bardziej kompaktowe. Wiąże się to także z niższą ceną, która na pewno usatysfakcjonuje początkujących użytkowników, poznających dopiero możliwości i zastosowania tej popularnej miniaturowej platformy komputerowej.

Czy warto sięgnąć po Raspberry Pi Zero W? Producent udzielił informacji, że model sygnowany literą W, dysponuje procesorem wydajniejszym o 40% od poprzedniej wersji. Jest to interesująca propozycja, która mimo niewielkich rozmiarów, zapewnia imponujące parametry techniczne.

Zestawy i moduły – najlepsza oferta dla majsterkowiczów

Czy warto inwestować w moduły Raspberry Pi Zero? Jest to często pojawiające się pytanie, na które chętnie odpowiemy. Zestawy nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem – nawet jeśli planujecie budowę konstrukcji podobnej do tej oferowanej w pakiecie. Wykorzystanie zróżnicowanych komponentów pozwala na rozbudowę urządzeń w dowolny sposób i maksymalne wyeksploatowanie potencjału projektu. Doskonałym przykładem jest robotyczne ramię. Chociaż znajdziecie w tej kategorii zestaw do samodzielnego złożenia, możecie sięgnąć po inne moduły i części, tworząc większą, silniejszą, szybszą lub wydajniejszą konstrukcję.

Raspberry Pi Zero jest doskonałą propozycją dla podstawowych systemów tworzących inteligentny budynek. Gdy dopiero zaczynacie swoją przygodę z automatyzacją nieruchomości, płytki dostępne w tej kategorii są strzałem w 10! Jeśli macie pytania lub potrzebujecie pomocy podczas zakupów, to nasi specjaliści są do dyspozycji.