Kategorie

Onion IoT

Technologia stale idzie w dwóch określonych kierunkach rozwoju. Pierwszym jest maksymalne podniesienie wydajności sprzętu i poprawa parametrów, drugim miniaturyzacja części i układów. Perfekcyjnym przykładem jest Onion IoT, który zadebiutował w 2016 roku i od tego czasu zyskał ogromną popularność wśród miłośników minikomputerów.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler:
UC - Taktowanie:
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM:
UC - Pamięć zew.:
UC - Piny cyfrowe:
UC - Interfejs USB:
UC - Złącze zas.:
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet:
UC - Moduł WiFi:
UC - Bluetooth:
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Więcej o Onion IoT

Onion IoT jest projektem crowdfundingowym, który rozpoczął swoją historię od zbiórki na popularnym Kickstarterze. Dzięki temu, że współpracuje z systemem Linux, który jest chętnie wybierany przez programistów, szybko zdobył popularność na całym świecie. Nawet pierwsza wersja w 2016 roku była rozchwytywana przez zainteresowanych użytkowników. Dzięki zbiórce i obserwacji potrzeb klientów druga odsłona Onion Omega 2 i wersja Plus, udostępniają komponenty i interfejsy, których najbardziej brakowało w początkowej konstrukcji. Możemy więc spodziewać się, że nie jest to ostatnie słowo producenta i stale będą pojawiać się nowe propozycje, moduły, rozszerzenia oraz wersje platformy.

Minikomputer Onion IoT – możliwości i zastosowanie

Nie wszystkie systemy potrzebują super wydajnej mocy obliczeniowej. Większość mało skomplikowanych zadań czasem wymaga jedynie kilku czujników i elementów sterujących, by przykładowo otworzyć i zamknąć bramę po rozpoznaniu ruchu lub sygnału nadajnika. Wykorzystanie w takich sytuacjach Arduino lub Raspberry Pi jest pomysłem mało opłacalnym, gdyż użytkownicy nie wykorzystają nawet połowy potencjału. Na szczęście pojawia się właśnie Onion IoT.

Dostępne są w tej kategorii interesujące moduły i akcesoria pozwalające rozbudować możliwości i funkcjonalność Cebuli (Polskie tłumaczenie Onion). Dysponujemy m.in. takimi elementami jak: rozszerzenie NFC/RFID, generatory sygnału PWM, płytki uniwersalne, płytki udostępniające GPIO oraz USB, wyświetlacze i wiele innych. Onion IoT zasługuje na uwagę, gdyż jest najmniejszym modułem do budowania rozwiązań Internetu Rzeczy na świecie.

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji, wszystkie szczegóły znajdziecie pod produktami oferowanymi w Botland.com.pl. W razie potrzeby zapraszamy również do kontaktu. Nasz zespół z przyjemnością pomoże Wam skompletować niezbędne wyposażenie.