Kategorie

Onion IoT

Onion to niewielka firma stworzona przez artystów, inżynierów i majsterkowiczów z siedzibami w Bostonie, Toronto i Shenzhenie. Po nieudanej próbie stworzenia projektu miniaturowej drukarki termicznej pracownicy Onion postanowili poszukać pomysłów na nowe rozwiązania wymagane przez współczesny świat technologiczny. W 2016 roku firma zaprojektowała i wdrożyła na rynek Onion Omega – minikomputer pracujący w na systemie Linux, z możliwością komunikacji przez sieć wi-fi. Projekt jednopłytkowego komputera został zapoczątkowany w 2015 roku kampanią crowdfundingową na portalu Kickstarter. Onion Omega2 WiFi oraz Omega2 Plus WiFi to niewielkie platformy rozwojowe, które otwierają przed użytkownikiem nowy świat możliwości w dziedzinie IoT – internetu rzeczy.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Minikomputery Onion – proste i inteligentne źródło rozwiązań sprzętowo-programowych dla każdego!

Sercem “cebulki” w najnowszej odsłonie jest znany z jej pierwszej wersji procesor Mediatek MT7688 o częstotliwości zegara taktującego wynoszącej 580 MHz. Znajdziemy tu także wbudowaną pamięć RAM o pojemności 128 MB oraz pamięć FLASH o pojemności 32 MB, którą można rozszerzyć dzięki znajdującemu się na płytce PCB czytnikowi kart microSD. Platforma Omega2 WiFi oraz Omega2 Plus WiFi wspiera programowanie w językach Python, Perl, Ruby, Node.js, C++, Lua, php, BASH, a także środowisko Node-red, które umożliwia symulację i modelowanie procesów w prosty sposób, także dla osób początkujących. Minikomputery Onion IoT mogą współpracować z komputerami działającymi w oparciu o systemy operacyjne Windows, Linux jak i macOS. Dzięki płytkom Omega2 WiFi oraz Omega2 Plus WiFi będziesz mógł zaprojektować i zrealizować automatykę budynkową, której sterowanie będzie skorelowane poprzez internet np. z Twoim samochodem. Zdaj się na swoją wyobraźnię i twórz ciekawe projekty IoT – technologii jutra!

Mała płytka PCB o ogromnych możliwościach!

Ważną zaletą najnowszego minikomputera Onion jest także jego modularność. W naszej ofercie znajdziesz także atrakcyjne dodatki dedykowane do Omega2 WiFi i Omega2 Plus WiFi, takie jak akcesoria, moduły i rozszerzenia sprzętowe Expansion Dock, Arduino Dock, Mini Dock, Power Dock, OLED Expansion, Relay Expansion, Bluetooth BLE Expansion, GPS Expansion – USB i wiele innych. Do złączy na pokładzie Omega2 WiFi i Omega2 Plus WiFi możesz także podłączyć urządzenia, takie jak czujniki prądu, temperatury i wilgotności, adapter I2C, akcelerometr, wyświetlacz LED, żyroskop i inne. Omega2 posiada także wbudowany moduł wi-fi. Najnowszy minikomputer posiada także wyprowadzenia GPIO umożliwiające komunikację z zewnętrznymi urządzeniami za pomocą interfejsu I2C, SPI, UART oraz generowanie sygnału PWM.