Kategorie

Husarion

Husarion to kompletny ekosystem do budowy robotów. Ma on swoje zastosowanie w edukacji, jak i budowie kompletnych platform robotycznych. Na ekosystem składa się dedykowany kontroler Husarion Core2 dostępny w trzech wersjach, a także szeroki wybór platform robotycznych, dedykowanych do różnych zastosowań - różnią się one liczbą i rodzajem sensorów, wbudowanych w system, a także niekiedy układem mechanicznym i jezdnym. Husarion to idealny start w przypadku planów budowy robota elektronicznego.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler:
UC - Taktowanie:
UC - Ilość rdzeni:
UC - Pamięć RAM:
UC - Pamięć zew.:
UC - Piny cyfrowe:
UC - Interfejs USB:
UC - Złącze zas.:
Producenci
UC - Port HDMI:
UC - Ethernet:
UC - Moduł WiFi:
UC - Bluetooth:
UC - Interfejs kamery:
UC - System Linux:
UC - System Android:
UC - System Windows:

Husarion - platforma robotyczna do edukacji

Husarion to polska firma, która zaprojektowała i stworzyła kompletną platformę robotyczną dedykowaną między innymi do edukacji. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku, założona przez absolwentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Specjalizuje się w projektowaniu i budowie autonomicznych robotów samobieżnych o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Husarion na podbudowie swoich doświadczeń w projektowaniu tego rodzaju platform zdecydował się również wejść na rynek edukacyjny, czego owocem są dostępne w naszym sklepie zestawy robotyczne i cały ekosystem Husarion i ROSbot.

Zintegrowany kontroler Husarion Core2 z wsparciem dla systemów czasu rzeczywistego

Sercem robotów marki Husarion są dedykowane kontrolery. Roboty te do sterowania wykorzystują moduły z rodziny Core2. Sterowniki te wykorzystują zaawansowany, 32-bitowy mikrokontroler wyposażony w rdzeń ARM Cortex-M4, taktowany zegarem 168 MHz, oraz 1 MB pamięci Flash i 192 kB pamięci RAM STM32F4. Moduły Core2, które wykorzystuje Husarion posiadają ponadto szereg przydatnych peryferiów na płytce drukowanej - sterowniki do silników, które obsługują enkodery obrotowe itp, porty do podłączenia sensorów oraz serwomechanizmów, złącze dla karty microSD, a także wbudowany w kontroler moduł WiFi, wykorzystujący popularny układ ESP32.

Szeroki wybór kontrolerów o różnych możliwościach

W naszym sklepie dostępne są trzy rodzaje kontrolerów Core2, które kompatybilne są z robotem Husarion. Najmniejszy z modułów - Core2-mini - to kompaktowa wersja sterownika, która w porównaniu do swoich większych kuzynów pozbawiona jest złącza dla karty microSD oraz posiada zredukowaną (do zaledwie 20) liczbę wyprowadzonych linii GPIO. Poza tym moduł mini ma takie same możliwości jak inne moduły, wliczając w to zaawansowane kontrolery silników DC i serwomechanizmów oraz wejścia dla szerokiej gamy sensorów. Moduł Core2-WiFi to podstawowy sterownik z tej rodziny. Posiada port dla kart microSD oraz zwiększoną, względem modułu Core2-mini, liczbę linii GPIO aż do 42 sztuk. Pozostałe parametry, w tym wykorzystany mikrokontroler i moduł WiFi są identyczne.

Potężny moduł z komputerem jednopłytkowym i systemem czasu rzeczywistego

Najwydajniejszy z modułów dedykowanych do robotów Husarion jest Core2-ROS; wyposażony jest on dodatkowo w interfejs, do którego dołączyć można komputer jednopłytkowy - Raspberry Pi lub Asus Tinker Board. Na komputerze tym zainstalowany jest specjalny Robotyczny System Operacyjny (ROS) - system czasu rzeczywistego dedykowany do robotyki. Pozwala na podłączanie urządzeń takich jak kamery czy LIDARy.