Kategorie

Lista produktów producenta: Pololu

Pololu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych producentów sprzętu elektronicznego w gronie robotyków, elektroników i studentów uczelni technicznych. Posiada silną renomę marki dbającej o klienta i produkującej trwały sprzęt wysokiej jakości. Wykonując i sprzedając swoje produkty, obsługuje zarówno branże produkcyjne, profesjonalnych inżynierów, jak i sektor edukacyjny. Firma oferuje zróżnicowany sprzęt - od silniczków elektrycznych, kół, czujników i elektronikę sterującą po pełnoprawne, gotowe roboty.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Pololu - robotyka po hawajsku

Pololu to firma, która powstała w 2000 roku - została założona przez trzech studentów MIT (Massachusetts Institute of Technology). Studenci umożliwili poprawę pracy robotów dzięki pierwszemu produktowi ich firmy - chodzi urządzenie do komunikacji między autonomicznymi robotami. Wykorzystuje ono odpowiednio rozmieszczone diody świecące światłem podczerwieni. Dzięki takim urządzeniom i odpowiedniemu oprogramowaniu łatwo i szybko odnajdują się wzajemnie. Takie urządzenie ma zastosowanie w wielu robotach do określania położenia innych obiektów - opierając się na nich, można zbudować urządzenia samodzielnie wracające do “bazy” lub roboty “kotka” i “myszkę”, które będą się wzajemnie goniły.

Skąd wzięła się nazwa Pololu?

Pololu (po hawajsku długa włócznia) to dolina na północnym wybrzeżu Wielkiej Wyspy Hawaii, która stała się inspiracją do nadania firmie wyjątkowej nazwy - dwóch założycieli w ramach rozrywki w czasach szkoły średniej latało tam zdalnie sterowanymi szybowcami.

Czym jest Pololu?

Po ukończeniu studiów przez wszystkich trzech założycieli firma przeniosła się do Las Vegas, gdzie podatki są niższe i panuje klimat, który bardziej odpowiadał młodym twórcom. Aktualnie Pololu jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych producentów elektroniki oferującym sprzęt wysokiej jakości. Na świecie, w tym również w Polsce, studenci uczelni technicznych chętnie korzystają z wysokiej jakości sprzętu do budowania nowoczesnych robotów. Firma oferuje wytrzymałe silniczki DC o różnych parametrach, które można łatwo sterować, wykorzystując na przykład gotowe mostki H od producenta. W ofercie znajdziesz także znakomicie wykonane kółeczka czy obrotowe kulki podporowe do małych robotów mobilnych. Firma wykorzystuje również takie narzędzia jak Arduino czy mikrokontrolery ATmega. Z łatwością znajdziesz także zestawy do zbudowania własnego robota, gotowe roboty (na przykład Zumo do złożenia lub gotowy), sterowniki, enkodery magnetyczne i optyczne, sterownik do silników krokowych, obudowy, mocowania silników, koła gąsienicowe, silniki liniowe, krokowe programatory, moduły czytników kart, sensory różnego rodzaju (gazów, nacisku, krańcowe), przetwornice oraz roboty takie jak Zumo czy line follower.

Pololu to wysoka jakość

Produkty firmy Pololu odznaczają się zawsze wysoką jakością, a klienci mogą liczyć na pełne wsparcie - do każdego produktu dostępna jest pełna dokumentacja ze schematami połączeń, zdjęciami w wysokiej jakości, arkuszami danych, schematami i nawet z przykładowymi kodami do wykorzystania. W razie potrzeby bez problemu znajdziesz także części zapasowe. Możesz także zadzwonić do producenta lub wysłać mail z zapytaniem, a z pewnością dostaniesz odpowiedź od pracujących tam inżynierów.