Kategorie

Lista produktów producenta: Creality

Druk 3D to technologia, która pozwala na realizację nawet bardzo śmiałych pomysłów, jeśli chodzi o design mechaniczny. Nowoczesne metody druku zapewniają produkcję wysokiej jakości detali, dzięki czemu systemy te są bardzo popularne tak wśród hobbystów, jak i firm zajmujących się budową prototypów i urządzeń niskoseryjnych. W ofercie sklepu Botland znajdziecie szeroki wybór drukarek 3D firmy Creality. W katalogu tej firmy znaleźć można urządzenia wykorzystujące różne technologie druku, dzięki czemu każdy znajdzie w ofercie Creality urządzenie spełniające jego wymagania. Oprócz samych drukarek 3D w naszym sklepie znaleźć możecie też akcesoria i materiały eksploatacyjne do urządzeń tej marki.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Druk 3D - metoda prototypowania i produkcji niskoseryjnej

Drukarki 3D są popularnym narzędziem do prototypowania elementów z tworzyw sztucznych, takich jak obudowy, drobne elementy mechaniczne itp. Firma Creality dostarcza szereg różnych modeli drukarek 3D, doskonale nadających się do tych zastosowań. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów, z jakich korzystać mogą drukarki Creality, idealnie nadają się do prototypowania - możliwe jest dobieranie materiału i technologii druku do konkretnych wymagań danego prototypu czy niskoseryjnego elementu dla produkowanego przez Was urządzenia.

Drukarki FDM do generalnego stosowania

Zdecydowanie najpopularniejszą technologią druku 3D, jest FDM, czyli drukowanie z pomocą ekstrudera i tworzywa termoplastycznego. Ekstruder zamontowany jest na ruszającym się w trzech osiach elemencie. Filament - włókno z termoplastycznego tworzywa, z którego wytworzony ma być detal - podawany jest do ekstrudera, który - warstwa po warstwie - nakłada materiał na budowany przedmiot. Drukarki Creality wykorzystują tę technikę do produkowania przedmiotów o dowolnych kształtach. W ofercie naszego sklepu znaleźć można szereg różnych drukarek tego producenta, różniących się zakresem ruchu ekstrudera, co wpływa na maksymalną wielkość wytwarzanego przedmiotu, a także akcesoriami, takimi jak obudowa, która pomaga chronić wydruk przed m.in. wahaniami temperatury w czasie druku (co może doprowadzić do jego zniekształcenia). Dodatkowo Creality oferuje również drukarki umożliwiające druk dwukolorowy - dzięki wykorzystaniu dwóch filamentów, drukarka może być zaprogramowana do drukowania dwoma różnymi kolorami lub materiałami w celu uzyskania dodatkowych funkcji czy efektów estetycznych drukowanego detali.

Precyzyjne drukarki wykorzystujące żywicę i UV

Jeśli precyzja drukarek FDM dostarczanych przez Creality nie spełnia Waszych oczekiwań, możecie sięgnąć po drukarki optyczne. Wykorzystują one żywicę światłoutwardzalną i laser lub diodę ultrafioletową. Naświetla on żywicę warstwa po warstwie, tworząc zaprogramowany detal. Dzięki dużej dokładności druku w tej technologii, detale wytwarzane z pomocą urządzeń UV Creality, osiągać mogą rozdzielczości nawet 30 mikronów, co jest dostateczną dokładnością nawet do druku protez dentystycznych, nie mówiąc już o przedmiotach takich jak drobne zabawki czy biżuteria.

Akcesoria do drukarek i filamenty z różnych materiałów

W ofercie naszego sklepu znaleźć można akcesoria do drukarek Creality takie jak specjalna kamera, dedykowana do podglądu wydruku w czasie rzeczywistym. Kamery te umożliwiają podgląd wydruku z smartfona, dzięki czemu możliwe jest nadzorowanie druku w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca. Dodatkowo w katalogu Botland znaleźć możecie szeroki wybór materiałów do druku 3D w postaci filamentów. Creality dostarcza filamenty w wielu kolorach, wykonane z różnych materiałów, takich jak PLA, ABS oraz PET-G, a także jasne/białe filamenty z HIPS, ASA czy TPU. Wszystkie filamenty produkowane przez Creality, dostępne w naszym sklepie mają średnicę 1,75 mm.