Kategorie

NXP

Oferujemy znakomite mikroprocesory marki NXP. To wysokowydajne układy logiczne wyposażone w rdzenie Cortex (M3 lub M4 - w zależności od modelu). Takie urządzenia sprawdzą się doskonale w projektach, w których zadania wymagają większej mocy obliczeniowej. To doskonała baza do zbudowania zaawansowanego robota lub minikomputera. Mikrokontroler z tej kategorii wlutowany w odpowiednią płytkę drukowaną z przystosowanymi wyprowadzeniami, może służyć jako jednostka obliczeniowa do badań lub stanowić modułową część do zaawansowanych projektów robotycznych.

NXP - co oferujemy?

Oferujemy mikrokontrolery NXP wykonane w technologii SMD (do montażu powierzchniowego). Posiadamy urządzenia w obudowach 48 i 208 pinowych (LQFP48. i LQFP208.). Każdy z nich to inteligentny układ scalony, który został wyposażony w jednostkę centralną, czyli procesor i rdzeń Cortex M3 lub mocniejszy - Cortex M4. Na pokładzie znajduje się także pamięć Flash (od 16 do 64 kB), EEPROM (od 4 do 16 kB) oraz RAM (od 12 do 200 kB) - ta służy do przechowywania bieżących danych wykorzystywanych przez działające programy. Mikrokontroler jest w stanie również przetwarzać sygnały cyfrowe na analogowe oraz wykonywać odwrotne operacje. Wewnątrz znajdują się także liczniki odmierzające czas (np zegar RTC) czy ilość impulsów. Dla użytkownika dostępne są także układy wejścia/wyjścia do realizowania dwustronnego kontaktu z otoczeniem. Komunikacja odbywa się przez interfejsy takie jak RS, UART, SPI czy I2C. Urządzenia są wyposażone w układy stabilizacji pracy (Watchdog), czujniki temperatury czy komparatory analogowe, które są w stanie porównywać dwa sygnały analogowe.

Mikrokontroler NXP - dla kogo?

Mikrokontrolery NXP mogą służyć jako solidne serce Twojego układu elektronicznego. To urządzenia, które są w stanie zapewnić dużą moc obliczeniową w stosunku do swoich niewielkich rozmiarów i bardzo niskiego zużycia energii. Zakup tego typu urządzenia może być także doskonałą okazją do nauki projektowania płytek drukowanych oraz lutowania komponentów wykonanych w technologii SMD. Zarówno modele o parametrach wskazujących na mniejsze możliwości techniczne, jak i te, które oferują znacznie więcej - to komponenty, które stosowane są zarówno przez domowych majsterkowiczów czy studentów robotyki, jak i przez zawodowych elektroników oraz producentów sprzętu elektronicznego. Na bazie tego typu mikrokontrolera może powstać kalkulator, odtwarzacz mp4, konsola do gier czy zaawansowany technologicznie, inteligentny robot kroczący.