Kategorie

Ohbot - roboty edukacyjne

Roboty edukacyjne brytyjskiej firmy Ohbot kompatybilne z systemem Windows oraz minikomputerem Raspberry Pi. Programowanie odbywa się przy pomocy języka graficznego Scratch oraz skryptowego Python. Roboty edukacyjne Ohbot oraz Picoh pozwalają zrozumieć zagadnienie sztucznej inteligencji oraz rozwinąć umiejętności programistyczne.

Ohbot - nauka przez zabawę

Ohbot to brytyjska marka robotów edukacyjnych, które przeznaczone są do wykorzystywania w nauce elektroniki, robotyki i programowania dla dzieci i młodzieży powyżej siódmego roku życia. Roboty znakomicie sprawdzą się również podczas zajęć dotyczących sztucznej inteligencji czy nowoczesnych technologii. Urządzenia są kompatybilne z systemem operacyjnym Windows, a także z minikomputerami Raspberry Pi, dzięki czemu można łatwo włączyć je do programu dydaktycznego. Roboty mogą być programowane metodą graficzną za pośrednictwem środowiska Scratch lub przy pomocy języka Python. W tej kategorii znajdziesz roboty Ohbot z serii Picoh, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Jak powstała marka Ohbot?

Ohbot to marka stworzona przez dwóch pasjonatów - robotyka Mata Walkera oraz nauczyciela Dana Warnera. Pragnęli oni stworzyć łatwe w użyciu, praktyczne, a jednocześnie atrakcyjne dla dzieci rozwiązanie do nauki podstaw elektroniki i programowania. Pierwsze prace rozpoczęły się w roku 2014, natomiast swoją ostateczną formę Ohboty osiągnęły trzy lata później. Obecnie roboty produkowane są w Halliday's Mill w Gloucestershire w Wielkiej Brytanii. Dzięki intuicyjnej obsłudze i ogromnym możliwościom urządzenia z tej oraz innych serii oferowanych przez markę szybko zyskały popularność i uznanie w szkołach na Wyspach Brytyjskich, a także w wielu innych krajach.

Roboty edukacyjne Ohbot

Roboty edukacyjne marki Ohbot zostały stworzone, by zainteresować robotyką, elektroniką i programowaniem dzieci już w pierwszych latach szkoły podstawowej. Przypominające ludzką twarz kształty wzbudzają większą sympatię i ułatwiają nawiązanie więzi z robotem, co pozytywnie przekłada się na doświadczenia oraz motywację uczniów podczas pracy z urządzeniem. Co więcej, roboty Ohbot i Picoh wyposażone są w szereg czujników i specjalnych systemów, które umożliwiają odbieranie sygnałów z otoczenia oraz reagowanie na bodźce.

Jakie propozycje znajdziesz w tej kategorii?

W naszym asortymencie znajdziesz między innymi roboty edukacyjne Ohbot Picoh. Zabawka posiada twarz przypominającą ludzką, na której widać emocje i uczucia robota. Głowa wyposażona jest w wyświetlacz odwzorowujący oczy oraz trzy serwomechanizmy, umożliwiające robotom poruszanie głową i szczęką. Niewielki rozmiar Picoh sprawia, że jest on wyjątkowo wygodny w zastosowaniu podczas lekcji lub warsztatów. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by ich możliwości rosły wraz z poziomem ich zaprogramowania. Dlatego dzieci mogą wykorzystać swoje umiejętności kodowania, by nauczyć Picoh mówienia w różnych językach, obserwowania zmian pogody, prowadzenia zajęć sportowych czy śpiewania. Urządzenie może być programowane w programie Scratch za pomocą Windowsa 7, 8 lub 10, albo przy użyciu Pythona - na Raspberry Pi, Windowsie lub komputerach z systemem Mac.

Dlaczego warto wybrać roboty Ohbot?

Roboty edukacyjne Picoh od Ohbot to doskonała propozycja dla rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby zachęcić swoje dzieci do nauki elektroniki i programowania oraz zapewnić im odpowiednie narzędzia do tego celu. Urządzenia te są wyjątkowo kompaktowe i intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu znakomicie sprawdzą się zarówno podczas zajęć grupowych, jak i indywidualnych.