Kategorie

BBMagic - moduły automatyki Bluetooth

W kategorii “BBMagic moduły automatyki Bluetooth” znajdziesz szeroki wybór elektronicznych modułów przeznaczonych do budowy systemu automatyki domowej. Urządzenia wykonane są przez światowej klasy, polską markę specjalizującą się w tego rodzaju sprzęcie. Dzięki takim modułom będziesz mógł z łatwością zaprojektować i wykonać zaawansowany system inteligentnego budynku. Moduły mogą być wykorzystane zarówno przy urządzaniu nowego mieszkania, jak i do zamiany w inteligentny budynek już funkcjonującego lokalu. Opisywane urządzenia wyposażone są w bardzo oszczędne energetycznie moduły Bluetooth (BLE - Bluetooth Low Energy). Technologia opiera się na zminimalizowaniu prędkości przesyłanych danych do minimum. Z racji braku wymagań przesyłania danych o dużych pojemnościach, użytkownik ani system nie odczuwa wolniejszego tempa, natomiast ma to odbicie na długości pracy urządzenia na jednej baterii. Moduły wyposażone w Bluetooth Ble bez żadnego okablowania są w stanie pracować na jednej baterii nawet kilka lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów BBMagic oraz pozostałym asortymentem sklepu.

BBMagic - automatyka domowa

BBMagic to przede wszystkim produkty wysokiej jakości. Każde urządzenie jest starannie przemyślane i wykonane, aby użytkownik mógł w prosty sposób zaprojektować i zainstalować własny system inteligentnego domu. Jedną z najważniejszych zalet tego sprzętu jest możliwość jego wprowadzenia praktycznie w każdym budynku, bez konieczności wykonywania trudnych robót remontowych. Wszystkie urządzenia wyposażone są w technologię Bluetooth BLE, charakteryzującą się bardzo niskim zużyciem energii - dzięki temu każdy moduł może zostać zainstalowany bez konieczności stosowania okablowania. BBMagic wyposażone są w interfejsy przystosowane do prostej konfiguracji z wybranym centrum obsługującym system automatyki. Każdy klient z łatwością może pobrać otwarte projekty prezentujące przykładowe wykorzystanie proponowanych urządzeń. Możesz na przykład z łatwością ściągnąć projekt software’u inteligentnego domu do wykorzystania z popularnym minikomputerem Raspberry. Edytując go, w prosty sposób i niewielkim wysiłkiem uzyskasz znakomity efekt oraz satysfakcję z samodzielnego wykonania.

Co oferujemy w tej kategorii?

Bardzo popularne wśród użytkowników są regulatory sygnałów PWM, które mają 3 kanały - przykładowo mogą sterować jasnością oświetlenia LED lub prędkością silników (na przykład w wentylatorze sufitowym). Do budowy każdego systemu automatyki niezwykle przydatne są także regulatory przekaźników - jest to sprzęt, który jest w stanie sterować 4 przekaźnikami, zbiera informacje o aktualnym napięciu zasilania i może wykrywać światło (pod warunkiem wlutowania fotodiody w specjalnie przygotowane miejsce). Oferujemy także czułe sensory pola magnetycznego wykrywające jego zmiany (wykrycie lub zanik) przy pomocy kontaktronów oraz czujniki zalania informujące użytkownika na przykład o niebezpiecznie wysokim lub niskim poziomie wody (należy pamiętać, że elektrody nie są załączone w zestawie z urządzeniem). Warto zwrócić również uwagę na praktyczne moduły z dwoma przyciskami (do przesyłania komunikatów bezpośrednio do Raspberry Pi), moduły z czujnikami temperatury i wilgotności, czujniki ruchu PIR (wykrywanie ruchu obiektów o temperaturze wyższej od zera absolutnego) czy regulatory zasilania AC (do sterowania jasnością oświetlenia lub obrotów silnika). Inną bestsellerową propozycją jest moduł BBMagic Relay Power - zaawansowane urządzenie ze standardowymi wyjściami sterującymi, które jest wyposażone w układ z przekaźnikiem 230 V/10 A. Wszystkie dostępne w tej kategorii urządzenia są przystosowane do łatwej współpracy z płytkami Raspberry Pi, co stanowi znaczące ułatwienie dla osób, które znają ten sprzęt. Każdy z modułów może być zasilany przy pomocy napięcia od 1,8 V do 3,6 V. W tym dziale znajdziesz także bardzo praktyczne urządzenie przeznaczone do kontroli jakości powietrza. Sprzęt jest w stanie kontrolować temperaturę, wilgotność, zawartość smogu i innych zanieczyszczeń (zawartość cząstek PM1, PM2,5 i PM10). W zestawie znajduje się moduł czujnika z obudową i śrubki montażowe, a mobilna aplikacja BBAir umożliwia użytkownikowi zdalne kontrolowanie urządzenia z pomocą telefonu.