Kategorie

Drukarki 3D Yidimu

Współcześnie znana technologia druku 3D jest rozwijana od lat 80. XX wieku. Innowacyjna metoda produkcji obiektów o niemal dowolnym kształcie jest z powodzeniem wykorzystywana przy produkcji protez, części pojazdów mechanicznych, a także artykułów spożywczych i ubrań. Szybki rozwój technologii druku 3D doprowadził do powstania wielu maszyn, które są proste w obsłudze i dostępne nie tylko dla dużych firm, ale także dla hobbystów. Drukarki 3D od Yidimu zostały zaprojektowane z myślą o takich aplikacjach, w których liczy się dokładność wykonania obiektu w najdrobniejszych szczegółach.

Filtrowanie

Filament - materiał
Filament - średnica
Kolor
Masa
Producenci
3D - rozmiar druku
3D - typ wydruku
3D - prędkość druku
3D - grubość druku
3D - ilość materiału
3D - dokładność
3D - temp. dyszy
3D - temp. stołu
3D - średnica filam.

Panther LCD - drukarka dla wymagających użytkowników

Konstrukcja drukarki 3D Panther LCD otwiera przed użytkownikiem praktyczne możliwości druku przestrzennego w dobrej cenie. Rozdzielczość druku wynosi 47µm, dzięki czemu obiekt drukowany charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem wierności odwzorowania swojego modelu cyfrowego, a programowo zaimplementowany antyaliasing zapobiega występowaniu niepożądanych artefaktów wynikających z niedoskonałości odtwarzania obiektu drukowanego z pliku w postaci cyfrowej. Wysoce precyzyjne wykonanie osprzętu napędowego prowadzącego drukowanie w osi wysokości obiektu objawia się podczas procesu drukowania i po jego zakończeniu, gdy otrzymujemy gotowy obiekt w formie fizycznej. Przestrzeń robocza jest niewiele mniejsza od całkowitej wielkości drukarki i umożliwia wydrukowanie obiektów o maksymalnych wymiarach wynoszących 120x65x165.

Prosta, wygodna obsługa z wydajnym oprogramowaniem

Oferowana przez nasz sklep drukarka 3D od Yidimu może funkcjonować z komputerami klasy PC z 64-bitowymi systemami operacyjnymi Windows 7, 8 oraz 10. Drukarka może odczytywać pliki z flashdisku USB. Sterowanie parametrami druku odbywa się za pomocą kolorowego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 3,5”, na którym to możemy obserwować postęp procesu drukowania w czasie rzeczywistym bez ekranu komputera zewnętrznego. Wydajne, dedykowane oprogramowania umożliwia wykonanie druku tego samego obiektu 30 razy szybciej niż w przypadku tradycyjnych drukarek 3D funkcjonujących w oparciu o oprogramowanie open source. Filamentem, z którego korzysta drukarka firmy Yidimu, jest żywica utwardzana światłem UV. Wysoka dokładność procesu drukowania umożliwia stworzenie takich obiektów jak protezy dentystyczne, miniaturowe repliki figurek postaci z filmów i gier, części mechaniczne do budowy robotów czy elementy dekoracyjne.