Kategorie

Toybrick

W tej kategorii znajdziesz sprzęt znakomitego producenta sprzętu elektronicznego - firmy Toybrick. Jest to wiodąca, chińska marka, która została uhonorowana prestiżową nagrodą China Chips Awards aż dwanaście razy. Jej misją jest tworzenie innowacyjnych produktów z dziedziny technologii, które umożliwiają klientom łatwe projektowanie i budowanie własnych urządzeń elektronicznych. Oprócz tego Toybrick zapewnia stabilne, wydajne i wygodne dla użytkowników środowisko programistyczne, dzięki któremu można znacząco przyspieszyć proces programowania. Firma stara się również zapewnić jak najlepsze narzędzia do pracy programistów konstruujących aplikacje wykorzystywane w przemyśle. Marka korzysta z najnowocześniejszych technologii i podąża za aktualnymi trendami, a także wprowadza własne, innowacyjne rozwiązania. W naszej ofercie znajdziesz najciekawsze propozycje od Toybrick, między innymi minikomputer wspierający model Caffe oraz Tensor Flow do głębokiego uczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem produktów tej oraz innych firm.

Toybrick

Toybrick to znakomita firma chińskiego pochodzenia, której zasięg obejmuje obecnie cały świat. Zajmuje się ona produkcją sprzętu elektronicznego wysokiej jakości. Wielokrotnie została nagrodzona prestiżowymi nagrodami z branży. Celem firmy jest wspieranie szybkiego postępu technologicznego, którego skutkiem będzie zmiana obecnych praktyk producentów przemysłowych na takie, które będą coraz bardziej sprzyjały ekologii i zrównoważonemu rozwojowi.

Co oferujemy w tej kategorii?

W tej kategorii znajdziesz wysokiej klasy, zaawansowany minikomputer Toybrick. Urządzenie prezentuje parametry lepsze niż wiele obecnie używanych laptopów i komputerów stacjonarnych. Nominalnie sprzęt ma zainstalowane systemy Linux oraz Android - zostały one zaprogramowane w taki sposób, aby za pomocą prostej komendy (naciśnięcie odpowiedniego przycisku) można było przełączać się między nimi. Minikomputer ma aż 3 GB pamięci operacyjnej RAM i aż 16 GB wewnętrznej pamięci typu eMMC. Oprócz tego jest wyposażony w pełną gamę standardów łączności przewodowej oraz bezprzewodowej i co najważniejsze, wspiera model Caffe oraz Tensor Flow (TensorFlow – biblioteka programistyczna z otwartymi źródłami dla każdego użytkownika - została napisana przez zespół Google Brain Team) do głębokiego uczenia. Zintegrowane komponenty zostały tak dobrane, aby tworzenie aplikacji AI (z angielskiego Artificial Intelligence, czyli sztuczna inteligencja) było możliwie najbardziej przystępne, między innymi dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi programowania. Aby uzyskać akcelerację sprzętową obliczeń AI, sprzęt zapewnia bezproblemowe dokowanie NPU (Neural Processing Unit).

Wielordzeniowość - więcej zadań jednocześnie

Starsze komputery stacjonarne korzystały z jednordzeniowych jednostek, które pracowały na przykład z częstotliwością taktowania o wartości 1,7 GHz - oznaczało to, że komputer był w stanie wykonywać 1,7 miliarda podstawowych zadań w ciągu jednej sekundy. Dzisiejsze procesory, które są powszechnie produkowane i wykorzystywane w komputerach, często mają więcej niż jeden rdzeń. Oznacza to, że są w stanie wykonywać jednocześnie tyle zadań, ile mają rdzeni - procesor dwurdzeniowy o częstotliwości taktowania 1,7 GHz może wykonać aż 3,4 miliarda podstawowych zadań w ciągu sekundy. Oferowany minikomputer Toybrick jest wyposażony w wydajny procesor RockChip RK3399Pro Dual-Core (dwurdzeniowy) Cortex-A72 + Quad-Core (cztery rdzenie) Cortex A53.

Wyposażenie

Minikomputer został wyposażony w interfejsy łączności bezprzewodowej WiFi oraz w łączność Gigabit Ethernet, porty HDMI, dwa USB 2.0 i jeden w wersji 3.0 (typ A) oraz USB 3.0 typu C. Dostępne są także złącza, takie jak MiniJack, DSI, CSIO, MiniPCIE, a urządzenie ma możliwość podłączenia mikrofonu oraz jest wyposażone w eDPI slot na karty pamięci microSD, karty SIM, PCI-E oraz popularne RSR232. Zasilanie doprowadzane jest za pomocą standardowego gniazda DC.

Użytkowanie minikomputera Toybrick

Urządzenie jest zasilane za pomocą załączonego w zestawie zasilacza generującego napięcie 12 V/2A (gniazdo DC 5,5/2,1 mm). Minikomputer łatwo można zamienić w pełnoprawny komputer, podłączając do złącza USB mysz oraz klawiaturę, a do gniazda HDMI duży monitor (lub inny rodzaj ekranu). Do minikomputera Toybrick z łatwością możesz również podłączyć kamerę (złącze CSI), wyświetlacz (za pomocą DSI) lub rozszerzyć pamięć o tę na karcie microSD (za pomocą slotu na karty microSD). Bardzo istotne dla elektroników i programistów jest 40 pinów GPIO - mogą one służyć do obsługiwania różnego rodzaju sprzętu. Z ich pomocą możesz zarówno sterować dużą ilością diod LED, jak i użyć całego minikomputera jako głównej jednostki sterującej zaawansowanym technologicznie robotem.