Spis treści:
E-learning oraz m-learning z wykorzystaniem technologii mobilnych zyskuje na popularności i rośnie w siłę. Edukacja domowa pozwala na dowolność w kwestii czasu pracy dając wygodę nauczycielom i podopiecznym (szczególnie jeśli mają oni jeszcze inne zobowiązania), ułatwia komunikację, pozwala na lepsze dopasowanie do potrzeb oraz urozmaica sam proces, który przestaje być tylko przykrą koniecznością. Od dawna dla nikogo nie jest tajemnicą, że właściwe połączenie nauki i zabawy to optymalny model, który oprócz możliwości realizowania kreatywności odciąża także nieco tych, którzy chcą dla swoich pociech jak najlepiej. Doba trwa tylko dwadzieścia cztery godziny, dlaczego więc nie zająć wszystkich czymś jednocześnie ciekawym, zabawnym i pożytecznym?
Micro:bit – nauczanie domowe w pigułce
Możliwe, że Twoi podopieczni już teraz korzystają z minikomputera Micro:bit w domu, jednak wiele z ciekawych pomysłów może zostać zrealizowanych bez jego fizycznego posiadania dzięki symulatorowi w Microsoft MakeCode.
Sam Micro:bit to maleńki komputer przeznaczony do, mówiąc najprościej, nauki interakcji pomiędzy czujnikami i oprogramowaniem. Stanowi nieocenione wsparcie w nauce programowania. Jak napisano o nim na portalu enauczanie.pl, jest to „sprytna płytka z wyświetlaczem, którą otrzymuje każdy brytyjski 11-latek, jest dostępna także w Polsce, niedroga i ma sens”. Pod poniższym linkiem znajdziecie serię krótkich filmów, które pomogą Wam lepiej zrozumieć te koncepcję i będą użyteczne w nauczaniu zdalnym.
https://microbit.org/get-started/user-guide/features-in-depth/
Wirtualna klasa Micro:bit
Jeżeli jesteście zainteresowani streamingiem wideo w celu nauczania programowania, możecie połączyć go z darmowym narzędziem do streamingu micro:bit classroom. Został on stworzony we współpracy z brytyjską firmą Nominet oraz Micro:bit Educational Foundation. Oglądający nie potrzebują urządzenia micro:bit; wystarczy, że zaprogramują symulację w MakeCode.
Co możesz uzyskać dzięki wirtualnej klasie programowania z Micro:bit?
- Stworzysz klasę z możliwością przeprowadzenia wirtualnej lekcji używając swojego własnego kodu, w czym pomogą Ci pomysły i lekcje zaprojektowane przez Micro:bit.
- Dzięki otrzymanemu kodowi PIN stworzysz stanowisko pracy w przeglądarce internetowej, do którego będą mogli dołączyć Twoi uczniowie.
- Będziesz mógł obserwować i dzielić się kodem w czasie rzeczywistym, pobierać wyniki pracy uczniów nad kodem do sprawdzenia na bieżąco oraz zachowywać lekcję do późniejszego wznowienia.
Oto krótki film w języku angielskim, który przybliży Wam, w jaki sposób micro:bit classroom pomaga we współpracy pomiędzy uczniami a nauczycielem.
Ile kosztuje nauka domowa z micro:bit?
Cena zestawów micro:bit do nauczania domowego nie przekracza 100 zł.
Halo, a my? Czyli nauka i zabawa nie tylko dla dzieci
Nie zapominamy także o rodzicach i opiekunach, dla których nadążenie za nowinkami z dziedziny domowego nauczania może być z początku nieco kłopotliwe. Internet pełen jest podpowiedzi dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze światem micro:bit. Mnogość dodatków i rozszerzeń sprawia, że każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. A nauka z dzieckiem może stać się świetną zabawą.
Jeżeli i Wam doskwiera nuda, a ktoś właśnie zadał Wam pytanie: hej, kiedy ostatnio zrobiłeś coś po raz pierwszy w życiu? , to może warto zacząć już teraz? No to do roboty!
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.
Jedna odpowiedź