OFF-ROAD – Politechnika Wrocławska – Wydział Mechaniczny

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: < 1 min.

Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD działa od 2009 r. przy Katedrze Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Nasz zespół składa się z 35 członków, podzielonych na różne działy. Jesteśmy głównie znani z Projektu Scorpio, czyli łazików marsjańskich , ale realizujemy także inne projekty, m.in. lądownik marsjański Eagle czy kolonię marsjańską Twardowsky! Będąc jednym z najstarszych oraz najbardziej utytułowanych zespołów staramy się  promować sektor kosmiczny w naszym kraju poprzez udział bardzo wielu wydarzeniach branżowych, organizację zajęć dla dzieci czy wizyty w zagranicznych ośrodkach badawczych, np. NASA Jet Propulsion Laboratory. Mocno stawiamy na działalność naukową, a nasi członkowie uczestniczą w prestiżowych konferencjach jak na przykład International Astronautical Congress.

Cyklicznie bierzemy udział w prestiżowych, międzynarodowych zawodach z serii Rover Challenge, gdzie ścieramy się z najlepszymi drużynami z całego świata.

Obecnie pracujemy nad VII łazikiem serii Scorpio, który zadebiutuje w tym roku.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Tomek

Tomek

Zobacz więcej:

Ciekawostki
Oskar Pacelt

Nowości w Botland #21

Dwudziesta pierwsza odsłona dwutygodnika Nowości w Botland już czeka w naszej blogowej czytelni. Będzie coś dla każdego.

Dodaj komentarz