Cześć!
Nasi znajomi z Prusa3D poinformowali nas o nowym firmware w wersji 4.0.5. do Original Prusa MINI, którą mamy w sprzedaży. Na stronie produktu możecie zauważyć, że wspomnieliśmy o zapowiedziach producenta:
…i tak też się stało – w tej wersji oprogramowania sprzętowego skupiono się na ogólnych dostrojeniach interfejsu i kalibracji za pomocą użytecznych tweaków, a także wdrożono nowe opcje takie jak Prusa Connect Local czy wsparcie dla interfejsu OctoPrint.
Ulepszenia w wersji 4.0.5.
Oto lista większych i mniejszych poprawek zaprezentowana w firmware v4.0.5. do Prusa MINI.
Kliknij rozwijaną listę, aby zobaczyć więcej:
Dzięki połączeniu z siecią lokalną możesz monitorować drukowanie na Twojej Original Prusa MINI za pomocą przeglądarki internetowej. Funkcja Prusa Connect Local będzie ewoluowała w kierunku kompletnej kontroli zdalnej – Prusa3D planuje wprowadzenie jej jako w pełni rozwiniętego oprogramowania dla farm druku 3D.
Prusa MINI jest teraz kompatybilna z aplikacją OctoPrint. Umożliwiono tym samym kontrolę MINI za pomocą sieci. Połączenie OctoPrint i chwilowe zrezygnowanie z tradycyjnej obsługi interfejsu nadal pozwala ponownie uruchomić drukarkę za pomocą przycisku.
W celu uniknięcia przesuwania się czujnika poza stół grzewczy (heatbed) i zminimalizowania niepoprawnych odczytów przesunięto o 5 mm obrys obszaru, który bada czujnik (tzw. Mesh Bed levelling).
Ulepszono algorytmy w celu zapobieżenia pomyłkom silnika krokowego i błędnemu wykrywaniu pozycji głowicy.
Poprawiono algorytm sortowania plików, który w przypadku plików na nośnikach USB bazuje teraz na dacie ich ostatniej modyfikacji.
Przemyślano sposób obsługi pamięci EEPROM i stworzono jej ujednolicony kształt łącząc wersję oprogramowania Prusa z popularnym oprogramowaniem do drukarek Marlin.
Ograniczono problem wyrzucania filamentu, czyli niedostatecznej ekstruzji w drukarce (tzw. under-extrusion) dzięki testom z domyślnymi wartościami.
Inne ulepszenia obejmują:
- poprawienie funkcji zatrzymania druku,
- nowy schemat kolorów dla przycisków,
- poprawienie autotestu osi Z,
- wyeliminowanie przypadkowych zawieszeń wyświetlacza.
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.