Spis treści:
Nowy rok – nowe produkty do znalezienia w Botland. Jeśli jednym z waszych noworocznych postanowień było odświeżenie swojej technologicznej szafy to bardzo dobrze trafiliście. Oto przegląd nowinek, które wraz z nową datą zawitały na półkach naszego sklepu.
Panel sterujący do drukarek 3D od Creality
W naszym sklepie pojawił się kolejny ciekawy produkt stworzony przez firmę Creality. Dotykowy panel sterujący znajdzie zastosowanie we wszystkich drukarkach 3D, które pracują w oparciu o oprogramowanie Marlin.
Ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 854 x 480 px zapewnia przejrzystość menu, które dodatkowo jest odziane w graficzny interfejs użytkownika stworzony w efekcie Cyberpunk. Na tak efektownym panelu widoczny jest podgląd wydruku modelu Gcode wraz z dedykowanym oprogramowaniem slicer’a, wskazuje błędy wybranego pliku oraz pokazuje progres druku. Ciekawą dodatkową funkcją jest tzw. „efekt skóry”, który modelom zwierząt nadaje efekt prawdziwej sierści.
Panel kontrolny wyposażony został również port USB do podłączenia pamięci USB oraz slot kart microSD. W naszym sklepie dostępny jest w zestawie, do którego dołączono również czujnik filamentu, dzięki któremu ekran poinformuje użytkownika o jego braku lub przerwaniu.
Creality Ender-2 Pro
Drukarki 3D to wciąż powiększająca się gałąź elektroniki, dlatego też co jakiś czas możemy spodziewać się nowinek o bardzo różnorodnych parametrach i możliwych zastosowaniach. Niech przykładem będzie nasz najnowszy nabytek ze stajni Creality, czyli model Ender-2 Pro. Urządzenie należy do grona mniejszych Drukarek 3D – jej wymiary to zaledwie 421 x 383 x 465 mm. Przy wadze lekko ponad 4,5 kilograma oraz dzięki specjalnemu uchwytowi na jej szczycie świetnie nadaje się dla osób, które mają ograniczoną ilość miejsca w swoich pracowniach oraz dla tych ceniących sobie mobilność.
Ender-2 Pro jest bardzo prosta w obsłudze. Urządzenie zaprojektowano w sposób zgodny z zasadami trendu user friendly. Korzystanie z niego nie powinno sprawić problemu nawet mniej doświadczonym adeptom druku 3D. Producent przemyślał nawet sposób montażu urządzenia i podkreśla, że urządzenie dostarczane do klienta jest złożone w 90%. Montaż końcowy jest bardzo prosty i wymaga dokręcenia zaledwie siedmiu śrub. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż kilkanaście minut. Po wykonaniu zaledwie kilku prostych kroków użytkownik może cieszyć się gotową do pracy drukarką 3D.
Do najważniejszych funkcjonalności, którymi może pochwalić się Ender-2 Pro należą:
- Wygodna szufladka przeznaczona do przechowywania np. niewielkich elementów eksploatacyjnych drukarki
- Łatwy w obsłudze napinacz paska. Pomaga zapobiegać problemom, takim jak przesuwanie się warstwy spowodowane nieodpowiednim naprężeniem paska
- Doczepiany wyświetlacz, który w każdej chwili można zdemontować i założyć ponownie
- Magnetyczna nakładka na stół grzewczy
- Ruchomy uchwyt na filament, którego położenie można regulować w zależności od ilości wolnego miejsca
Kailh Big Mechanical Key Switch
Dla największych gadżeciarzy, którzy nieustannie poszukują czegoś interesującego również mamy coś nowego. I to cztery razy bardziej interesującego, ponieważ jest cztery razy większy od normalnego przełącznika MX.
Oto duży, w pełni funkcjonalny przełącznik mechaniczny – Kailh Big Mechanical Key Switch. Wymiary przełącznika bez nakładki wynoszą 62.4 x 55.8 x 55.8 mm, a same nakładki są oferowane w kilku kolorach do wyboru. Napięcie pracy przełącznika wynosi od 2 V do 12 V AC / DC, a prąd od 10 μA do 10 mA. Rozpiętość tych wartości sprawia, że przyciski z powodzeniem znajdą zastosowanie w wielu różnorodnych projektach.
Tablica przycisków MacroPad
Pozostając w temacie przycisków teraz zamiast w rozmiar pójdźmy w ilość. Kolejną ciekawostką dla klikaczy z pewnością będzie Adafruit MacroPad RP2040 Starter Kit, czyli matryca przycisków 3×4. Na pokładzie znalazły się również ekran OLED o rozdzielczości 128 x 64 px, obrotowy enkoder i jedno złącze Qwiic/STEMMA QT, do podłączenia innych urządzeń I2C.
Moduł MacroPad wyposażony został w matrycę 12 przełączników mechanicznych Kailh z podświetleniem RGB NeoPixel. Otwory są kompatybilne z każdym przełącznikiem zgodnym z Cherry MX. Tablica przycisków pozwalająca przypisać wykonanie danej funkcji systemowej lub aplikacji pod przycisk z tablicy (tzw. makra). Moduł oparty został na wydajnym, dwurdzeniowym mikrokontrolerze RP2040, do którego producent tej płytki – Adafruit dołożył 8 MB pamięci flash. Mamy tutaj również wbudowany głośnik, który może przekazywać informacje dźwiękowe lub odtwarzać różne melodie.
Jak widzicie na płytce dość dużo się dzieje, a całość może być programowana w środowisku CircuitPython lub Arduino, np. w celu wyświetlania mapy przycisków, statystyk, wydajności komputera, itd.
Akumulatory Li-Pol
Do naszej oferty trafiło niedawno spore grono akumulatorów litowo-polimerowych od firmy Redox. Jesteśmy przekonani, że dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych wartości napięć i pojemności, każdy znajdzie odpowiedni dla swoich potrzeb. Pakiety Redox ma długi i wąski kształt. Wyprowadzeniami akumulatorów są przewody zakończone gniazdem DEAN oraz wyjściem do balancera typu 3EModel/Redox. Tego typu żródła zasilania stosowane są często w modelarstwie i robotyce.
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 2
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.