Spis treści:
Wakacje to nie wymówka do tego, żeby nic się nie działo. Ciekawych propozycji ze świata druku 3D, elektroniki, smart home i szeroko pojętego DIY dla makerów wciąż przybywa. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was tym razem.
Creality Ender 7 w przedsprzedaży w Botland!
Do przedsprzedaży w Botland trafia kolejna nowość od Creality, która tylko rozgrzewa oczekiwanie. To długo wyczekiwana drukarka 3D Creality Ender 7. Co otrzymaliśmy tym razem? Nasi specjaliści od druku 3D określają to jasno: Creality Ender 7 to przede wszystkim większa prędkość z zachowaniem wysokiej precyzji wydruku.
Twórcy drukarek 3D Creality mają jeszcze wiele do powiedzenia w kontekście serii Ender. Nowy model to precyzyjna szyna liniowa, kinematyka CoreXY i stabilna konstrukcja ramy – a to tylko niektóre rozwiązania projektowe, które zapewniają zachowanie najlepszej jakości wydruków przy dużej prędkości pracy siegającej nawet 250mm/s. Prowadnice liniowe zmniejszają opór, zapewniają stabilny przesuw i deklarowaną żywotność pracy nawet do 78000 godzin. CoreXY to natomiast skoordynowana praca dwóch silników. Oprócz tego zmodernizowano głowicę hotend, powiększono objętość komory topnienia i objętość bloku grzewczego oraz dołączono dwa wentylatory chłodzące, co przekłada się na zwiększenie objętości cyrkulacji powietrza o 169% względem rozwiązania z jednym wentylatorem. Pełna specyfikacja na stronie produktu.
Ploter laserowy Creality Carving Machine CV-01
Cięcie i grawerowanie laserowe utorowało sobie drogę do domów i biur. Technologia ta przestała być kojarzona wyłącznie z wyspecjalizowanym rzemiosłem i zastosowaniami dla przemysłu. Jednym z owoców tej rosnącej popularności jest druga z nowości Creality, tym razem jednak dostępna od ręki – wycinarka laserowa Creality Carving Machine CV-01.
Ploter laserowy o mocy 1600mW został wyposażony w umieszczoną na ramie konstrukcyjnej linijkę z precyzyjną podziałką, z którą łatwo ustawimy obrabiany materiał. W Carving Machine CV-01 zadbano także o ochronę oczu użytkownika – odpowiadają za nią okrągła, umieszczona przy głowicy lasera tarcza oraz dołączone do zestawu okulary ochronne. Obowiązkowa funkcja wznawiania działania po awarii zasilania pozwala chronić efekty dotychczasowej pracy.
Z wycinarką laserową Creality nawet początkujący artyści i makerzy bez problemu wygrawerują i wytną upragnione wzory z następującymi materiałami:
- papier,
- karton,
- bambus,
- skóra,
- akryl,
- plastik.
Pole robocze 170 x 200 mm, łatwy montaż i wygodne przenoszenie zajmującej niewiele miejsca konstrukcji oraz obsługa plików .jpeg, .jpg, .png, .bmp, .svg ze zwyczajowej karty SD to atuty, które plasują ploter Carving Machine CV-01 w kategorii urządzeń idealnych do domowego użytku. Pełna specyfikacja techniczna na stronie produktu.
Industrial Pi CM4-70-EM - Raspberry Pi Compute Module z wyświetlaczem 7"
Gotowa propozycja dla biznesu i przemysłu. Może nie całkiem jeszcze all-in-one, ale to spore ułatwienie dla pragnących wykorzystać platformę Raspberry Pi Compute Module jako wsparcie w codziennej pracy.
Wytrzymały Industrial Pi CM4-70-EM, czyli połączenie Raspberry Pi CM4 Compute Module 4 z z pojemnościowym, 7″ ekranem dotykowym w rozdzielczości 1024 x 600 px sprawdza się jako produkt użytkowy, zaprojektowany i certyfikowany do użytku przemysłowego, a do tego gotowy do wdrażania aplikacji przemysłowych opartych na platformie Raspberry Pi CM.
Warto zaglądać do nas w najbliższym czasie, gdyż prawdopodobnie pojawi się także wersja z metalową obudową.
Jeżeli jeszcze nie znacie tego modułu, to dobrym wprowadzeniem jest kafelek artykułu poniżej.
Podchodzimy do miejsca z naszym modułem, obsługujemy palcem lub rysikiem z końcówką przewodząca, i ot, cała filozofia. Opisane i rozmieszczone na płytce liczne, wielozadaniowe złącza czynią takie akcesorium właściwie małym centrum dowodzenia.
Zajrzyjcie na stronę produktu po szczegóły techniczne samego Raspberry Pi Compute Module 4 takie jak procesor, pamięć, złącza, wszystkie elementy i funkcjonalności płytki.
Nowe moduły BleBox - automatyka budynkowa
Jeżeli upalna pogoda nieco się uspokoi, to wkrótce nadejdzie dobry czas na nowe instalacje domowe. Wielu zakłada, że remont mieszkania najlepiej wykonuje się w okresie wakacyjnym, choć na usprawnienia smart home są jak pewne słynne lody – zawsze jest dobra pora. W kwestii modułów z myślą o inteligentnym budynku nie próżnuje wrocławski BleBox.
Trudno zebrać wszystkie zalety kontrolowania domu oraz monitorowania pogody w jednym miejscu. Nowe moduły i przystawki to między innymi gotowy sterownik – czujnik zbliżeniowy WiFi proxiBox, który ukryty w ścianie lub w innym dogodnym miejscu zadziała jako główny kontroler urządzeń z aplikacją wBox. Równie intuicyjny w parze siecią WiFi i dedykowaną aplikacją BleBox wBox jest pomiar wielkości związanych z warunkami atmosferycznymi – to moduły windSensor, tempSensor oraz wind&rainSensor, czyli wiatr i deszcz w jednym. Opisaliśmy dla Was także instalację modułów – zerknijcie do opisów produktów, gdzie znajdziecie wszystkie kluczowe informacje i wiele więcej.
Do zobaczenia we wrześniu!
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.