Nowości w Botland #4

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Po dość długiej przerwie związanej ze świętami oraz przenosinami naszego bloga (jest teraz dostępny pod nowym adresem, stary adres przekierowuje na nowy 🙂 ). W ostatnim czasie trafiło do nas kilka kultowych już produktów, które na pewno przypadną Wam do gustu. Nie przedłużając niepotrzebnie wstępu: zaczynajmy!

GooFoo Mini+

Widok na drukarkę GooFoo Mini+
Drukarka 3D GooFoo Mini+.

Oczywiście nie mogło we wpisie zabraknąć drukarki 3D 😉  GooFoo to nowa marka w naszej ofercie. Model Mini+ to niesamowicie solidnie wykonana drukarka, której prowadnica liniowa osi X została wyprodukowana przez firmę HIWIN, jednego z najbardziej uznanych producentów tego typu rozwiązań. Modułowy, wykonany w całości z aluminium ekstruder pozwalający w prosty sposób zdemontować radiator czy dyszę podczas konserwacji. Wydajne podświetlenie LED oraz elastyczna, magnetyczna nakładka, która niesamowicie ułatwia odklejanie finalnych wydruków. Te wszystkie cechy przekładają się na to, że GooFoo Mini+ to bardzo solidny sprzęt.

Xiaomi Mi Band 4

Opaska Xiaomi Mi Band 4 

Produktów marki Xiaomi nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Opaski Mi Band tym bardziej. Marka, która zrobiła niemałe zamieszanie na rynku elektroniki (ale nie tylko) oferując produkty wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach. Mi Band jest tego doskonałym przykładem – wyposażona w ekran AMOLED o przekątnej 0,95” niepozorna opaska jest w stanie monitorować nasz sen czy zliczać kroki dbając o nasze zdrowie. Obsługa budzika, możliwość odbierania połączeń czy sterowanie odtwarzaniem muzyki. Mi Band to pozycja obowiązkowa dla osób prowadzących aktywny tryb życia, czy dla fanów technologii.

Smart TV Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S 

Kolejnym urządzeniem, którego nie trzeba nikomu przedstawiać jest Mi Box S. Sporo osób posiadających telewizory bez systemów Smart TV przekonało się do rozwiązania firmy Xiaomi. Na pokładzie urządzenia zainstalowany jest system Android 8.1. Urządzenie komunikuje się poprzez WiFi lub Bluetooth umożliwiając korzystanie z najpopularniejszych serwisów z serialami jak np. Netflix oraz wszystkimi aplikacjami zgodnymi z Android TV. Dzięki wbudowanemu w pilot mikrofonowi po naciśnięciu odpowiedniego przycisku może posłużyć do obsługi urządzeń Smart Home. Współpracuje z asystentem Google.

Filament Prusa PETG Orange

Filament Prusa PETG Orange. 

Firma Prusa Research rozszerzając swoją ofertę wprowadziła do sprzedaży Prusamenty. Josef Prusa niezadowolony z jakości obecnych na rynku filamentów postanowił wyprodukować własną linię filamentów nazywanych pieszczotliwie właśnie Prusamentami. Mają się one charakteryzować niezwykłą dokładnością – tolerancja średnicy to ± 0,02 mm. Średnia filamentu to 1,75 mm.

Pi-DAC PRO

Pi-DAC PRO - karta dźwiękowa dla Raspberry Pi 4B/3B+/3/2/B+/A+ 

Wysokiej klasy karta dźwiękowa przeznaczona dla minikomputerów Raspberry Pi wyposażona w układ DAC Burr Brown PCM5242 o rozdzielczości 32-bit umożliwiający odtwarzanie dźwięku w jakości Full HD do 24 bit/192 kHz. Karta posiada 2 złącza RCA, jedno Jack 3,5 mm oraz dodatkowe wyprowadzenia na PCB do wlutowania złącz XLR. Wszystkie układy zostały zabezpieczone przed wyładowaniem elektrostatycznym.

Moduł lasera tnącego do drukarki Snapmaker

Moduł lasera tnącego do drukarki snapmaker 

Drukarka 3 w 1 Snapmaker to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób zainteresowanych drukiem 3D, chcących zacząć przygodę z urządzeniem potrafiącym frezować czy grawerować laserem. O ile drukarka posiada już moduł w postaci właśnie lasera grawerującego o mocy 200 mW, tak dodatek w postaci lasera dysponującego mocą 1,6 W potrafiącego ciąć w takich materiałach jak sklejka, MDF, bambus czy akryl to ciekawe rozszerzenie funkcjonalności. Pozwala to na tworzenie kreatywnych projektów, rozszerzając możliwości Snapmakera, który i bez tego jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem.

Edukacyjny robot Robobloq Qobo

Robobloq Qobo - edukacyjny robot do nauki programowania 

Niewielki robot, który od najmłodszych lat zapewni dzieciom zabawę oraz okazję do nauki programowania bez wykorzystania tabletów czy smartfonów. Do programowania wykorzystuje się karty układane w odpowiedniej kolejności. W zestawie znajduje się także mapa, po której ślimak Qobo może się poruszać.

To już ostatnia z naszych propozycji. Wszystkie opisane produkty znaleźć można w naszym sklepie. Oczekujcie kolejnych nowości 🙂

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Maciek

Maciek

Zobacz więcej:

Nowości Botland
Ciekawostki
Oskar Pacelt

Nowości w Botland #15

Wiecie, że piętnastka to układanka logiczna uważana za pierwowzór kostki Rubika? W Botland nowości #15 to wzór na udane zakupy. Zapraszamy na regularny przegląd asortymentu z naszymi redaktorami.

Asus Tinker Edge
Ciekawostki
Marcin Lesiński

Asus Tinker Edge – małe komputery do wielkich zadań

Tinker Edge R i Tinker Edge T od Asusa to kapitalne płytki przeznaczone dla zastosowań uczenia maszynowego i nie tylko. Sprawdzamy, przybliżamy, porównujemy – w drugoplanowej roli pojawi się Raspberry Pi.

Robot medyczny
Ciekawostki
Oskar Pacelt

Roboty i robotyka w czasie pandemii

Roboty w pandemii koronawirusa walczyły ramię w ramię z ludźmi o zdrowie i komfort pacjentów. Co jeszcze można zrobić? Oto najbardziej znamienne przykłady ze świata, o których powinieneś wiedzieć.

Dodaj komentarz