Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Modelowanie i druk 3D z Botland – seria YouTube

Czas czytania: 2 min.

Cześć! Znacie już kanał Botland w serwisie YouTube? 

Jeżeli nie, to zachęcamy Was do rozpoczęcia seansu, który z pewnością przypadnie do gustu pasjonatom elektroniki i robotyki. Zapoznacie się u nas z ponad 40 materiałami o różnej tematyce dotyczącej m.in. minikomputerów, rozmaitych akcesoriów i narzędzi. Filmy pokrywają szeroką tematykę m.in. Raspberry, Arduino, smart home, platform AI, płytek, czujników, modułów… Wybór pozostawiamy Wam. Jeżeli natomiast nasz kanał nie jest Wam obcy, to czas na przedstawienie bohatera dzisiejszego wpisu – serii filmów o modelowaniu 3D!

Akademia modelowania to nasz autorski cykl. Otwarta w maju seria ma za zadanie nauczyć Was, jak szybko i przyjemnie wejść w świat projektowania w trójwymiarze. Już po kilku lekcjach będziecie w stanie stworzyć spersonalizowane obiekty. Poznanie podstaw w odcinkach początkowych zaprowadzi Was do konkretnych modeli, np. do samodzielnego tworzenia obudowy do układów elektronicznych czy elementów zdalnie sterowanych urządzeń.

Kurs projektowania 3D YouTube Botland
Kurs modelowania 3D YouTube

Regularnie pojawiające się co kilka dni odcinki obejmują tematykę modelowania i druku 3D na zasadzie „od ogółu do szczegółu”. W pilotażowej, organizującej dalsze kroki lekcji poznacie oprogramowanie Fusion 360, na którym będziemy pracować, pobierzemy je i zainstalujemy. Kolejne lekcje to podstawy operowania w coraz większej liczbie wymiarów i płaszczyzn, tworzenie szkicu na podstawie rysunku technicznego, wykonywanie pomiarów i przenoszenie naszych dzieł do trójwymiaru. Wreszcie pojawia się też to, co tygrysy lubią najbardziej – konkretne projekty krok po kroku i tworzenie własnych, zaawansowanych modeli!

Precyzyjne odwzorowanie kształtów z plików projektowych to początek efektownych wizualizacji 3D i animacji 3D. Trójwymiarowe elementy, struktury i mechanizmy nierzadko osiągają w prezentacji nawet to, co trudno sobie wyobrazić, a często też pokazać ze względu na rozmiary obiektu rzeczywistego lub stopień skomplikowania. 

Jeżeli zastanawialiście się, od czego zacząć modelowanie 3D, z czym łączy się ta sztuka i jak można wykorzystać nabyte umiejętności, to kurs będzie wspaniałym punktem startowym.

Pewne jest jedno – modelowanie 3D jest fascynujące i świetnie wygląda w portfolio. Kto wie, może zostaniecie na dłużej i zadecydujecie, że jest to, co chcecie robić przez resztę życia? 

Warto się przekonać!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Bioniczne ptaki Festo - okładka
Ciekawostki
Oskar Pacelt

Bioniczne ptaki Festo

„Już mi w ptaka białego wierzch się głowy mieni, po palcach wszędy nowe piórka się puszczają, a z ramion sążniste skrzydła wyrastają” – pisał Jan Kochanowski. Czy dziś, 500 lat później, rozpoznałby, że Bionic Swift to naśladownictwo natury?

Dodaj komentarz