Jak oglądać Netflix na Raspberry Pi?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Multimedialny potencjał Raspberry Pi jest znany nie od dziś. Co powiecie na oglądanie seriali z maliną? Z naszego krótkiego artykułu dowiesz się, jak bez przeszkód uruchomić ulubione filmy i show na swojej malinie. 

Netflix na Raspberry Pi?

Wiele stron w sieci radzi, że wystarczy załadować programy takie jak Plex i Kodi na Raspberry Pi, aby stworzyć swoje centrum multimedialne, ale nie są absolutnie konieczne, jeśli chcesz oglądać Netflixa. Podczas gdy Pi nie jest w stanie wykonać takiego zadania od razu po wyjęciu z pudełka, nadanie mu mocy do transmisji strumieniowej jest naprawdę proste. 

Oto jak oglądać Netflix na Raspberry Pi.

Czego potrzeba, aby zacząć oglądać Netflixa na RPi?

Zakładamy, że macie już subskrypcję Netflixa. Oto gotowa lista zakupów – Wam pozostaje tylko chwytać i dobierać:

Netflix w Chromium

Użyjemy systemu operacyjnego Raspbian do uruchomienia przeglądarki Chromium i otworzymy Netflix w Chromium na Raspberry Pi. Niestety przeglądarki Chrome i Chromium nie są takie same. Jeśli spróbujecie od razu uruchomić Netflixa, zostaniecie przywitany takim ekranem:

Niedobrze. Błąd mówi, że brakuje wymaganego komponentu do oglądania Netflixa. Ten komponent nazywa się Widevine Content Decryption Module. To żadna obca wtyczka – jest dołączona do Chrome’a. Jeśli kiedykolwiek używaliście Chrome do transmisji strumieniowej Netflix, to używaliście już tego pluginu najpewniej o tym nie wiedząc. 

Instalacja Raspbian/Raspberry Pi OS

Cały projekt wykonamy w systemie operacyjnym Raspbian. Zaczniemy od pobrania obrazu dysku Raspbian i zapisania go na karcie microSD do wykorzystania w Raspberry Pi. Nie jesteście zaznajomieni z tym procesem? Nie szkodzi – mamy przewodnik

Instalacja Chromium z Widevine Support

Pobierzemy i zainstalujemy wersję Chromium, która została już skompilowana z Widevine Support. Otwieramy okno terminala w języku Raspbian i wprowadzamy te dwie linie:

wget https://github.com/kusti8/chromium-build/releases/download/netflix-1.0.0/chromium-browser_56.0.2924.84-0ubuntu0.14.04.1.1011.deb
sudo dpkg -i chromium-browser_56.0.2924.84-0ubuntu0.14.04.1.1011.deb

Agent-Switcher dla Chrome

Zainstalowaliśmy plugin, ale witryna Netflix jeszcze nie działa. Potrzebujemy wykonać jeszcze jeden krok: zainstalować rozszerzenie Chrome „User-Agent Switcher for Chrome” – to sposób na „przekłamanie” Netflixa i sprawienie, by uznał, że korzystamy z Chrome OS.

Udajemy się do Chrome Webstore i pobieramy rozszerzenie. Potrzebujemy wpisać tylko kilka wartości:

New user-agent name: Netflix

New user-agent string:

Mozilla/5.0 (X11; CrOS armv7l 6946.63.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.106 Safari/537.36

Group: Chrome

Append? Replace

Indicator flag: IE

Klikamy teraz na ikonę rozszerzenia i wybieramy Chrome > Netflix. 

Wszystko gotowe! Teraz możecie oglądać Netflixa bez ograniczeń z Raspberry Pi. Opcjonalnie, jeżeli otworzycie Netflixa z poziomu terminala używając adresu chromium-browser https://www.netflix.com, możecie otrzymać powiadomienie o błędzie „Failed to call method: org.freedesktop.UPower.EnumerateDevices”. Aby to naprawić wystarczy instalacja UPower. To middleware, które pomaga zarządzać zasilaniem na systemach Linux. Wracamy wówczas do terminala i wpisujemy: 

sudo apt-get install upower.

Życzymy miłego oglądania!

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Sztuczna inteligencja medycyna
Ciekawostki
Anna Wieczorek

Sztuczna inteligencja w służbie medycynie

Sztuczna inteligencja w służbie medycynie może zmienić świat na lepsze. Dowiedz się w jaki sposób. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Elon Musk Neuralink Botland
Ciekawostki
Oskar Pacelt

Elon Musk zaskakuje świat po raz kolejny. Neuralink działa

Jeżeli jesteś fanem sztucznej inteligencji i nowatorstwa w dziedzinie kontaktu człowiek-maszyna, to ten artykuł jest dla Ciebie. Nie przegap wielkiego kroku na drodze postępu – Neuralink właśnie stał się faktem.

Dodaj komentarz