Spis treści:
- 1 Genibot – edukacja w nurcie STEAM
- 2 Genibot – nauka programowania dla każdego
- 3 Interakcje z robotem edukacyjnym Genibot
- 4 Nauka poprzez zabawę z robotem edukacyjnym Genibot
- 5 Genibot – robot edukacyjny dla dzieci od 4 roku życia
- 6 Dodatkowo o robocie edukacyjnym
- 7 Robot edukacyjny Genibot w zestawie
- 8 Zabawy grupowe z Genibot
Genibot jest uniwersalnym robotem edukacyjnym, który potrafi mówić w języku polskim i angielskim. Robot jest przeznaczony do nauki w nurcie STEAM, czyli science, technology, engineering, art, maths (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka).
Genibot – edukacja w nurcie STEAM
Genibot jest niewielkim robotem edukacyjny, który w ciekawy sposób zachęca dzieci w różnym wieku do nauki. Edukacja poprzez zabawę rozwija kompetencje miękkie, w tym umiejętność rozwiązania problemów, dzielenie wyzwań na poszczególne zadania oraz myślenie logiczne i algorytmiczne. Genibot mówi zarówno w języku polskim, jak i angielskim, czyli podstawowym języku w branży IT. Dzieci, oprócz edukacji w nurcie STEAM, uczą się również podstaw technicznego języka angielskiego. Robot jest oferowany w zestawach składających się z różnej liczby i rodzaju akcesoriów dodatkowych.
Genibot – nauka programowania dla każdego
Edukacyjny robot Genibot jest wykorzystywany m.in. do nauki programowania. Najczęściej używanymi dodatkami do robota są karty do nauki kodowania w wersji polskiej i angielskiej. Zadania i ćwiczenia są dostosowane do różnych poziomów wiedzy, dzięki czemu robot może być z powodzeniem używany do nauki na różnych etapach edukacji. Programowanie Genibota odbywa się za pomocą kart, a także łatwej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji mobilnej. Do kodowania robota wykorzystuje się również matę, podłogę, a nawet kartkę papieru. Edukacja może odbywać się w grupie i indywidualnie.
Ponadto Genibot używa interfejsów programowania, które są oparte na blokach podobnych do Blockly i Scratch. Takie rozwiązanie pozwala dzieciom dosłownie i w przenośni budować kod poprzez łączenie poszczególnych bloków. Ta koncepcja pozwala zrozumieć podstawy programowania bez konieczności pisania kodu. Wszystkie interfejsy robota zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić łatwą i intuicyjną obsługę, zachęcając tym samym do eksperymentowania oraz nauki.
Interakcje z robotem edukacyjnym Genibot
Sterowanie robotem Genibot odbywa się poprzez wydawanie poleceń. Robot może być wyposażone w różnego rodzaju sensory, które pozwalają lepiej zrozumieć ciąg przyczynowo-skutkowy. Genibot może być używany w różnych grach edukacyjnych, które rozwijają logiczne myślenie, uczą podstaw algorytmiki, rozwijają umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.
Nauka w postaci misji i wyzwań programistycznych przeznaczonych zarówno dla jednego dziecka, jak i grupy to skuteczny i sprawdzony sposób na poszerzenie wiedzy. Każde kolejne zadanie i wyzwanie jest trudniejsze od poprzedniego, dzięki czemu dzieci angażują się w edukację i nie tracą koncentracji. Genibot oferuje proste wyzwania dla początkujących i skomplikowane projekty oraz wyzwania dla uczniów na poziomie zaawansowanym.
Nauka poprzez zabawę z robotem edukacyjnym Genibot
Genibot został zaprojektowany w taki sposób, aby można go było wykorzystać do tworzenia własnych historii i budowania nowych scenariuszy. Ta unikalna funkcjonalność robota nie tylko rozwija umiejętności programistyczne, ale również stymuluje kreatywność. Poprzez połączenie technologii, zabawy i edukacji przedstawianej w przystępnej formie, robot Genibot jest narzędziem, które pozwala zanurzyć się w świecie nauki i jednocześnie dobrze bawić samemu lub w zespole.
Genibot – robot edukacyjny dla dzieci od 4 roku życia
Interaktywny robot edukacyjny pobudza wyobraźnię dziecka i w przeciwieństwie do standardowych zabawek, angażuje umysł na długo. Genibot wraz z dodatkowymi akcesoriami jest przeznaczony dla dzieci już od 4. roku życia. Wraz z rozwojem malucha zmieniają się zadania, projekty i akcesoria, natomiast sam robot jako urządzenia główne pozostaje niezmienny. W trakcie zabawy i edukacji dziecko widzi, jak wydawane polecenia są wykonywane przez robota, co dodatkowo angażuje oraz pobudza wyobraźnię. W kolejnych latach (przeważnie od 8. roku życia), dzięki pomocy robota może rozpocząć nauką języka Scratch 3.0, czyli wirtualnego języka, który w sposób wizualny pozwala stworzyć pierwszy program.
Dodatkowo o robocie edukacyjnym
Robot edukacyjny Genibot jest pomocny również w rozwijaniu umiejętności matematycznych. Dzieci mogą uczyć się m.in. podstawowych działań matematycznych (dodawania i odejmowania). Ponadto robot może poruszać się po wyznaczonej trasie i obliczać odległość. Kolejną funkcją jest możliwość tworzenia zespołów składających się z innych robotów Genibot. Identyczne urządzenia mogą współpracować ze sobą poprzez wspólne wykonywanie zadań. Sprzęty łączą się ze sobą za pośrednictwem technologii Bluetooth.
Robot edukacyjny Genibot w zestawie
Edukacyjne roboty Genibot są oferowane w różnych zestawach z dodatkowymi akcesoriami, które zwiększają atrakcyjność zabawy. Wybrane komplety są wyposażone w nakładkę, która jest kompatybilna z klockami LEGO. Takie rozwiązanie pozwala na tworzenie własnych konstrukcji i łączenie ich z Genibot. Kolejne akcesoria to papierowe nakładki, markery przeznaczone do przymocowania do robota edukacyjnego. Takie połączenie umożliwia rysowanie robotem, np. po podłodze.
Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji robota jest uchwyt przeznaczony do podłączenia dodatkowych modułów. Ponadto dostępne są moduły w postaci wyświetlaczy LED i czujników odległości. Kolejnymi akcesoriami są spychacze, które pozwalają na bezpieczne przesuwanie przedmiotów znajdujących się na drodze robota. Spychacz doskonale sprawdza się w grach grupowych (np. piłka nożna).
Zabawy grupowe z Genibot
Kolejna gra grupowa to wyścig sztafetowy robotów Genibot, który obejmuje podział na zespoły i indywidualne programowanie każdego odcinka trasy. Następną grą zespołową jest labirynt Genibota. W tej zabawie dzieci programują robota w taki sposób, aby unikał przeszkód i znalazł jak najkrótszą drogę do wyjścia z labiryntu. W co jeszcze maluchy mogą się bawić? Popularną grą jest symulacja misji ratunkowej, czyli zaprogramowanie robota w taki sposób, aby ominął przeszkody i uratował określony obiekt.
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 4
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.