Drukarki 3D – ranking najciekawszych modeli

Czas czytania: 4 min.

Jeśli wiesz już, czym jest i jak działa druk 3D to pozostaje Ci już tylko wybór odpowiedniej drukarki 3D do swoich potrzeb i preferencji. Ten artykuł z pewnością Ci w tym pomoże i rozwieje wszystkie wątpliwości.

Drukarka 3D Anet A8-B ANT-10903

Drukarka 3D Anet A8-B – zestaw do samodzielnego montażu. Wybierając drukarkę szukamy produktu spełniającego nasze oczekiwania oraz pozwalającego poszerzyć wiedzę, dlatego niebywale dużą zaletą tej drukarki jest samodzielny montaż. Złożenie urządzenia samodzielnie w późniejszych etapach pozwala nam łatwo wymieniać elementy, ponieważ znamy konstrukcję od podstaw. Jest to również frajda z samego etapu składania. Zarówno dla hobbystów, jak i amatorów. Dokładna instrukcja dołączona do zestawu ułatwi każdemu start w świecie 3D. Anet A8-B bardzo dobrze radzi sobie z drukiem filamentami ABS i PLA.

Dla kogo drukarka 3D Anet A8-B?

Drukarka 3D Anet A8-B jest niskobudżetową propozycją, idealną dla początkujących z drukiem 3D. Z powodu swoich małych rozmiarów oraz cichej pracy możemy użytkować ją bez obaw w domowym zaciszu. Kolejną zaletą jest prosta konstrukcja oraz duży wyświetlacz, który ułatwia pracę. Dzięki temu możemy zabrać w świat 3D nawet najmłodsze dzieci.

Drukarka 3D Creality Ender-3 CRL-12198

Drukarka 3D – Creality Ender-3 niewątpliwie jest jedną z najbardziej popularnych drukarek i kosztuje nieco ponad 1000 zł. Wyróżnia się niezwykle innowacyjnym designem. Jej zaletą zdecydowanie jest to, że składa się ze złożonych częściowo już elementów, więc jej montaż trwa dosłownie kilka chwil. Szczegółowa instrukcja od producenta wraz z wieloma ilustracjami z pewnością ułatwi montaż i każdy, nawet początkujący poradzi sobie z tym zadaniem.

Drukarka dysponuje dyszą o średnicy 0,4 mm z aktywnym chłodzeniem oraz pozwala na automatyczne wznowienie drukowania po niespodziewanym zaniku zasilania, co okazuje się być bardzo istotne w końcowym procesie wydruku. Ponadto posiada mechanizm z funkcją ochrony przed niekontrolowanym wzrostem temperatury ze względu na to, że stół roboczy drukarki rozgrzewa się do 110°C w ok. 5 minut.  Do druku należy wybierać filamenty PLA lub TPU.

Drukarka 3D Creality Ender-3

Dla kogo drukarka 3D Creality Ender-3?

Drukarka jest przeznaczona głównie do użytku domowego, ale swoje zastosowanie znajdzie również w firmach. Warto wybrać ten model drukarki ze względu na jej szerokie możliwości, niewielki rozmiar, niską cenę i możliwość pracy w trybie online.

Drukarka 3D Creality Ender 3 PRO CRL-13447

Creality Ender 3 PRO to ulepszona wersja drukarki 3D – Creality Ender 3. Została w niej poprawiona stabilność oraz precyzja druku. Jej montaż zajmuje tylko kilkanaście minut ze względu na to, że niektóre elementy są już częściowo złożone. Tak, jak jej poprzednia wersja, posiada funkcję automatycznego wznowienia drukowania. Nowością jest nowa magnetyczna podkładka, która pozwala na idealne przyleganie oraz łatwe odrywanie gotowych wydruków. Niewielkich wymiarów pole robocze pozwala na umieszczenie tego urządzenia w domu. Można na niej drukować wszystko co posiada model 3D, m.in. figurki, zabawki, uchwyty, itp. z wykorzystaniem filamentów typu ABS, PLA oraz TPU.

Dla kogo drukarka 3D Creality Ender-3 Pro?

Jest to doskonała drukarka dla osób zaczynających pracę z drukiem 3D, hobbystów, majsterkowiczów, a także dla producentów różnego rodzaju elementów (np. obudów, opakowań). Drukarka 3D Ender 3 PRO to opcja dla tych, którzy nie chcą spędzić dużo czasu na montażu samego urządzenia. Niewielka różnica w cenie w stosunku do poprzedniego modelu wynika z lepszej jakości i komfortu drukowania.

Drukarka 3D – Creality CR-10S Pro CRL-13446

W gronie najchętniej wybieranych drukarek znalazła się drukarka 3D – Creality CR-10S Pro. W porównaniu do pozostałych propozycji zachwyca nie tylko nowoczesnym i eleganckim wyglądem, ale również udoskonaloną funkcjonalnością. Model Creality CR-10S Pro daje nam bowiem obszerniejsze pole druku i większą dokładność tego procesu. Dodatkowo producent naszpikował ją nowoczesnymi rozwiązaniami. Dzięki temu drukarka sygnalizuje nam brak filamentu, potrafi wznowić pracę, jeśli nastąpiła przerwa w dopływie zasilania, gotowość do pracy osiąga w niespełna 5 minut, a dzięki wysokiej wydajności dołączonego zasilacza gwarantuje stabilną pracę przez wiele godzin. Aby w pełni skorzystać z możliwości jakie daje nam ten model szczególnie polecamy go osobom, które już wcześniej miały możliwość eksperymentować z drukiem 3D i posiadają podstawową wiedzę w tej dziedzinie. Obsługuje filamenty ABS, PLA, TPU.

Dla kogo Drukarka 3D – Creality CR-10S Pro?

Ponieważ ceny drukarek o podobnych parametrach oscylują w przedziale 2500 – 3000 zł to wspomniana drukarka 3D – Creality CR-10S Pro jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy cenią precyzję w osiąganych rezultatach i chcą zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, który będzie im służył przez wiele lat.

Drukarka 3D Prusa i3 MK3S PSA-14334

Drukarka 3D Prusa i3 MK3S również wymaga samodzielnego montażu. Drukarkę charakteryzuje precyzyjny oraz szybki wydruk, który został uzyskany poprzez użycie w jej konstrukcji nowoczesnych elementów. Można dzięki niej zrealizować projekty o wymiarach do 25 x 21 x 20 cm z wykorzystaniem filamentów PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase. Wbudowany, czytelny wyświetlacz LCD oraz możliwość pracy w trybie on-line to ważne zalety tego modelu. Ponadto drukarkę wyposażono w samopoziomujący się podgrzewany stół oraz czujnik IR wykrywający brak filamentu. Bezpieczeństwo pracy zapewnia opcja wykrywania zapchanej dyszy, która wstrzymuje pracę. Producent zapewnia użytkownikom wsparcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dla kogo drukarka 3D Prusa MK3S?

To urządzenie polecamy szczególnie profesjonalistom, którzy dysponują nieco większym budżetem i wymagają od drukarki bardzo precyzyjnego oraz szybkiego druku. Ten model z pewnością będzie dobrą inwestycją na długi czas.

Druk 3D staje się coraz powszechniejszy, ponieważ potrafi znacząco zmniejszyć koszty produkcji prototypów, pozwalając na oszczędność czasu. Niektórzy projektują i tworzą domy 3D! Szeroki wybór modeli dostępnych na rynku sprawia, że każdy znajdzie urządzenie idealnie dopasowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik ułatwi Ci podjęcie decyzji wyboru drukarki 3D 😊

Filament do drukarki 3D

Niezależnie od Twojego wyboru pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z filamentu zalecanego przez producenta, aby uniknąć zatkania głowicy i uszkodzenia drukarki.

1 Komentarz

  • Warto dodać jeszcze drukarki krakowskiego Urbicum – jak sami twierdzą, żaden sprzęt nie drukuje szybciej niż produkowane przez nich modele. I są w stanie podjąć wyzwanie! Z resztą zobacz: https://youtu.be/UBhs_kNVO14

Dodaj komentarz