Arduino IDE 1.8.10 zostało wydane!

Czas czytania: < 1 min.
Logo Arduino Community

We wrześniu 2019 roku, na oficjalnym blogu Arduino pojawiła się ciekawa informacja. Zapewne czekali na nią wszyscy (jak to zostało przyjemnie określone w oficjalnym wpisie) Arduinersi 🙂 Zespół Arduino wydał właśnie nową wersję kompilatora Arduino IDE w wersji 1.8.10.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu całej społeczności oraz współpracy z organizacją APH zajmującą się tworzeniem rozwiązań dla osób niewidomych i niedowidzących udało się zoptymalizować środowisko Arduino IDE pod kątem czytników ekranów (okienka popup, linki czy inne elementy, których obsługa z poziomu klawiatury nie jest możliwa). W preferencjach pojawił się checkbox umożliwiający włączanie i wyłączanie opcji wspomagających czytniki ekranu.

Oczywiście to nie wszystkie zmiany w nowej wersji, pełna lista zmian znajduje się tutaj. Warto zaznaczyć, że jest to naprawdę spory ukłon w kierunku osób niewidomych i niedowidzących. Zespół Arduino ma nadzieję, że jest to początek owocnej współpracy. Ma ona na celu umożliwienie rozwijania swoich pasji i wiedzy także osobom niepełnosprawnym. Ma to zapewnić, że ta niezwykle ciekawa platforma będzie dostępna dla każdego.

Osoby, które jeszcze nie miały styczności z popularną płytką zapraszamy także do zapoznania się z naszym poprzednim wpisem. Opisujemy pokrótce czym jest i co można stworzyć przy pomocy Arduino.

Dodaj komentarz