Bezpiecznik samochodowy Mini 15A - 10szt.

Indeks: KAB-08806 EAN: 5900804009528

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Mini (11 mm) o wartości 15 A. Zestaw zawiera 10 sztuk.

Bezpiecznik samochodowy Mini 15A - 10szt.
3,50 zł
2,85 zł netto
Bezpiecznik samochodowy Mini - natężenie prądu:
Producent: Blow

Opis produktu: Bezpiecznik samochodowy Mini 15 A - 10 szt.

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Mini (11 mm) o wartości 15 A. Bezpieczniki samochodowe zabezpieczają instalacje elektryczne przed ich możliwym uszkodzeniem z powodu wystąpienia nadmiernego natężenia prądu.

Specyfikacja bezpiecznika samochodowego

  • Kolor obudowy: niebieski
  • Natężenie: 15 A
  • Wymiary: 11 x 9 x 4 mm

Bezpiecznik samochodowy Mini 15A - 10szt.

Bezpiecznik samochodowy Mini 15 A - 10 szt.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk w plastikowym opakowaniu.

Bezpieczniki w samochodowej instalacji elektrycznej

Każdy samochód, który widzimy mknący po drodze, składa się z licznych podzespołów, które ze sobą ściśle współpracują – podobnie jak organizmy żywe występujące w przyrodzie. Istotnymi zestawami podzespołów samochodu są m.in. zawieszenie przednie i tylne, silnik, skrzynia biegów z układem przeniesienia napędu, nadwozie, podwozie, a także instalacja elektryczna. Zasada działania samochodowej instalacji elektrycznej bardzo przypomina domową instalację elektryczną – fizyka zjawiska jest ta sama – napięcie ze źródła zasila odbiorniki zlokalizowane wewnątrz i na zewnątrz karoserii. Co ciekawe, tak jak budynki mieszkalne są zasilane z elektrowni, tak samochody również mają swoją „elektrownię” – jest nią alternator, który podczas pracy silnika ładuje akumulator. Znajdziemy w samochodzie takie odbiorniki jak wentylator nawiewu, instalacja klimatyzacji, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, radioodtwarzacz, wzmacniacz z głośnikami i wiele innych. Nie zapomniano także o bezpiecznikach, które choć nie pracują na napięciu znamionowym 230 V, tylko 12 V, to ich rola jest taka sama – mają za zadanie chronić odbiorniki elektryczne samochodu przed zwarciami i przeciążeniami elektrycznymi.

Jak sprawdzić, czy bezpiecznik samochodowy jest przepalony?

Jeśli dojdzie do przepalenia bezpiecznika, to konkretny obwód należący do instalacji elektrycznej samochodu zostanie awaryjnie wyłączony. Aby zidentyfikować przepalony bezpiecznik, należy go w pierwszej kolejności zlokalizować. Zwykle miniaturowe bezpieczniki samochodowe są ulokowane w tablicy bezpiecznikowej znajdującej się pod kolumną kierowniczą. Posiłkując się schematem instalacji elektrycznej Twojego samochodu oraz wiedząc, który obwód nie działa, bezpiecznik podejrzany o przepalenie możesz sprawdzić, korzystając ze standardowego multimetru elektronicznego. W tym celu należy ustawić multimetr w tryb testu ciągłości obwodu. Jeśli podczas przykładania końcówek sond pomiarowych do wyprowadzeń bezpiecznika nie będzie sygnału akustycznego z buzzera wbudowanego w miernik, będzie to równoznaczne z przepaleniem bezpiecznika i koniecznością jego wymiany. Pamiętaj, aby wstawiając nowy bezpiecznik, zwrócić uwagę na jego prąd znamionowy, aby był taki sam, jak zostało to zobrazowane w schemacie tablicy bezpiecznikowej Twojego samochodu.

Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 12 cm
Masa opakowania 0.011 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Bezpiecznik samochodowy Mini 15A - 10szt.

4.5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

Norbert 21.11.2023 Potwierdzony zakup
wszystko jest O.K., jedynie wypadałoby opisać wartość bezpiecznika na jego grzbiecie.
Robert 11.08.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Potrzebowałem kompletu bezpieczników dla znajomego, tu je znalazłem.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: