Filtruj według

Cena
5 6
Producent
Więcej (434) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Puszki instalacyjne

Ilość produktów: 1
Loading...

Puszka instalacyjna - podtynkowa - 4 mod M45

Puszka instalacyjna przeznaczona do montażu w pustej ścianie, podzielona jest na 2 segmenty za pomocą przesuwnych ścianek które można wymontować.
Indeks: HUR-12086
Indeks: HUR-12086
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(SPRAWDŹ ILOŚĆ)
Cena podstawowa 6,50 zł Cena 5,85 zł
  • Darmowa dostawa
  • Wyprzedaż!
  • Promocja

Puszki podtynkowe - jaki model wybrać?

Puszki instalacyjne przeznaczone są do montażu w konkretnych warunkach. Warto o tym pamiętać, dobierając takie elementy do potrzeb swojej instalacji elektrycznej. Dostępne są między innymi modele puszek przeznaczone do instalacji wewnątrz ścian kartonowo-gipsowych, murowanych czy w styropianie. Wybierając puszkę należy także wziąć pod uwagę ewentualne niekorzystne warunki zewnętrzne, takie jak wilgoć (na przykład w piwnicy), skrajne temperatury (strych, ściany zewnętrzne) czy promieniowanie ultrafioletowe (w przypadku puszek montowanych na zewnątrz budynku). Jeżeli dany model jest odporny na konkretny czynnik, producent umieści odpowiednią informację w dokumentacji technicznej.

Puszki podtynkowe czy natynkowe?

Puszki natynkowe są łatwiejsze w montażu i prościej się do nich dostać, gdy zaistnieje konieczność naprawy lub wymiany elementów instalacji elektrycznej. Są jednak mniej estetyczne, dlatego częściej stosuje się je w warsztatach, garażach, fabrykach, magazynach i innych miejscach, gdzie wygląd nie jest szczególnie istotny. Puszki podtynkowe umożliwiają zamaskowanie elementów instalacji wewnątrz ściany, a także lepszą ochronę połączeń elektrycznych, jednak dostęp do nich jest nieco trudniejszy.

Puszki instalacyjne: inne ważne parametry

Wybierając puszki podtynkowe, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar. Najpopularniejsze puszki mają średnicę 60 mm i głębokość od 40 mm (puszki płytkie) do około 60 mm (puszki głębokie). Puszki głębokie są prostsze w montażu i umożliwiają późniejszą zmianę osprzętu elektrycznego na taki, który zajmuje więcej miejsca (bez konieczności wymiany puszki). Nie nadają się jednak do instalowania w bardzo twardych lub cienkich ścianach - wtedy najlepiej zdecydować się na puszkę płytkę. Innymi ważnymi cechami, które należy określić przed zakupem, jest ilość segmentów (zazwyczaj od jednego do trzech), ilość wyprowadzeń, materiał wykonania (zwykle niepalne tworzywo sztuczne, ale można znaleźć także puszki metalowe) oraz sposób montażu (wkręty, kołki rozporowe, silikon, klej).