Filtruj według

Cena
549 549
Producent
Wiek
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Gąsienicowe roboty edukacyjne

Ilość produktów: 1
Loading...

JIMU Trackbot 1TJM120 - zestaw do budowy robota dla początkujących

JIMU Trackbot jest to zestaw do budowy robota dla początkujących. Zestaw składa się 4 silników, 360 klocków oraz czujnika podczerwieni. Trackbot umożliwia zbudowanie takich...
Indeks: VDS-13436
Indeks: VDS-13436
Produkt niedostępny
Oczekiwanie na potwierdzenie daty dostawy
Cena podstawowa 549,00 zł Cena 549,00 zł
  • Darmowa dostawa

Gąsienicowe roboty edukacyjne

Roboty edukacyjne spełniają odgrywają obecnie bardzo ważną rolę w edukacji. To urządzenia, które są przygotowywane przez specjalistów, aby oswajać dzieci z nowymi technologiami. Poprzez zabawę dziecko może uczyć się zarówno podstaw robotyki i programowania, jak i innych wartościowych umiejętności, a także nabywać praktyczną wiedzę podczas wykorzystywania takiego sprzętu do różnych celów. To bardzo ważne, ponieważ jest niezwykle istotne, aby możliwie największa część społeczeństwa na świecie już od dziecka przygotowywała się na czasy, w których będzie żyła za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Cały świat wzbogaca się obecnie w coraz nowsze technologie, które między innymi ułatwiają ludziom życie oraz pozwalają wydajniej pracować i chronić środowisko. W ciągu najbliższych kilkunastu lat na rynku pracy na całym świecie zajdą poważne zmiany. Większość stanowisk, które nie wymagają kreatywności ludzkiej, zostanie zastąpiona systemami komputerowymi oraz robotami, tworząc tym samym miejsca pracy dla programistów i specjalistów od automatyki oraz robotyki. W dzisiejszych czasach umożliwienie dzieciom rozpoczęcia nauki przyszłościowych zawodów poprzez zabawę jest równoznaczne z zapewnieniem im bezpiecznej i dobrej przyszłości. Gąsienicowe roboty edukacyjne to w większości urządzenia mobilne, które wymagają różnego rodzaju interakcji z użytkownikiem. Dziecko musi na przykład samodzielnie złożyć robota według instrukcji lub zgodnie z własnym projektem.

Dlaczego warto wybrać gąsienicowe roboty edukacyjne?

Gąsienicowe roboty edukacyjne charakteryzują się unikatowym układem jezdnym. Pozwala on na łatwe pokonywanie przeszkód, z którymi zwykły robot kołowy miałby znacznie większe trudności. Właśnie dlatego roboty poruszające się z wykorzystaniem gąsienic stanowią praktyczne rozwiązanie dla Twojego dziecka. W dziecięcym pokoju często na podłodze znajdują się zabawki, a także wykładziny, dywany lub inne rodzaje pokrycia podłogi, które mogłyby utrudniać poruszanie się robotów z kołowym układem jezdnym. Gąsienice pozwalają na łatwe poruszanie się nawet po chropowatych i nierównych powierzchniach. Znacznie lepiej poradzą sobie także ze wszelkimi wzniesieniami i spadkami terenu. Korzystając z takiego sprzętu, dziecko będzie miało okazję poznać w praktyce zalety korzystania z tego rodzaju układu jezdnego i samodzielnie dochodzić do wniosków na temat praktycznych aspektów praw fizyki (na przykład dotyczących tarcia czy stabilności różnych obiektów).

Co oferujemy w tej kategorii?

Jedna z najciekawszych pozycji w naszej ofercie to robot AstroBot firmy JIMU. W rzeczywistości jest to zestaw do samodzielnej budowy robota społecznego. W zależności od chęci i umiejętności użytkownika można zbudować jedną z trzech podstawowych form robota – do urządzenia dołączone są szczegółowe instrukcje pomagające w budowie różnych konstrukcji z wykorzystaniem tych samych części. Przykładowo kółka mogą być wykorzystywane do zastosowania w tradycyjnym układzie jezdnym lub do napędu układu gąsienicowego. Umożliwienie takich modyfikacji znakomicie wpływa na wyobraźnię i rozwój dziecka zaangażowanego w zabawę. Urządzeniem można sterować przez aplikację na smartfony (za pośrednictwem interfejsu Bluetooth). Zestaw po złożeniu można łatwo programować w intuicyjnym środowisku programistycznym stworzonym specjalnie na potrzeby edukacyjne dla najmłodszych – wizualnym języku Scratch. AstroBota można łatwo łączyć z innymi produktami firmy JIMU, budując własne, niepowtarzalne konstrukcje. W ofercie znajdziesz także świetny zestaw firmy Velleman do budowy robota terenowego w jednej z trzech wersji. RoboKit może stać się łazikiem, który pokona każdą przeszkodę, zaawansowanym chwytakiem wykorzystującym gąsienice do poruszania się oraz do chwytania albo wózkiem widłowym, który poradzi sobie w trudnym terenie.