Promowane produkty

Polecane

Kurs elektroniki

Micro:bit - zasilanie

W naszej ofercie w kategorii “Microbit - Zasilanie” znajdziesz duży wybór zasilaczy, zapewniających odpowiednie parametry prądowe dla Twojej płytki rozwojowej Micro:bit. Zaopatrzenie się w pewne źródło zasilania jest bardzo ważne, aby nie uszkodzić płytki - wybierając dowolny zasilacz z naszej oferty, masz gwarancję pełnej satysfakcji i maksymalnego bezpieczeństwa. Moduł Micro:bit może być zasilany przez baterię lub gniazdo microUSB. Napięcie powinno wynosić 5 V, a wartość natężenia prądu między 2,5 A, a 3 A.

Przepraszamy za niedogodności.

Microbit - Zasilanie

Oferowane zasilacze doskonale sprawdzą się zarówno jako zasilanie do płytek Micro:bit, jak i w sytuacji, w której posiadasz również płytkę Raspberry Pi - dowolny moduł zasilający z tej kategorii nadaje się również do bezpiecznego zastosowania do minikomputerów Raspberry Pi. Zasilacze tego typu mogą również znaleźć zastosowanie do ładowania urządzeń mobilnych, jednak mogą one się różnić od oryginalnych ładowarek. Dlatego przed zastosowaniem urządzenia w ten sposób sprawdź dokładnie, jakie parametry wejściowe prądu posiada urządzenie, którego chcesz użyć. Jeżeli zasilacz z tej kategorii przekracza te wartości lub masz wątpliwości, nie podłączaj go, ponieważ Twój sprzęt może ulec trwałemu uszkodzeniu lub nawet spowodować wybuch baterii.

Zasilanie powinno być dopasowane do urządzenia

Odpowiednie zasilanie układów logicznych to podstawa ich poprawnego działania. Zbyt niska wartość napięcia lub natężenia prądu może spowodować, że urządzenie nie uruchomi się w ogóle lub będzie działać znacznie wolniej. Natomiast za wysoka wartość tych parametrów może doprowadzić do spalenia niektórych komponentów, co bardzo często może wiązać się z nieodwracalnym w skutkach uszkodzeniem całego urządzenia.

Jakie zasilacze oferujemy w tej kategorii?

W tym dziale oferujemy ładowarki o wartościach napięcia 5 V lub 5,1 V oraz o wartościach natężenia 2,5 A lub 3 A. Zasilacze dostępne są w kolorach czarnym lub białym, a każdy z nich współpracuje ze standardowymi polskimi gniazdami naściennymi (napięcie wejściowe: AC 100 - 240 V / 50-60 Hz), zamieniając prąd zmienny na stały. Aby urządzenie pracowało prawidłowo, należy dla bezpieczeństwa sprawdzić stan przewodu na całej długości (należy szukać przede wszystkim ubytków izolacji), a następnie podłączyć jedną końcówkę do gniazda ściennego, a drugą do gniazda microUSB.